Łukasz Jemioł zatrzymany w związku z aferą podatkową? Wiemy, co naprawdę się stało!

2019-10-08 13:40 nk
Łukasz J.
Autor: ADAM JANKOWSKI/REPORTER/East News

Jak podała TVP Info, znany projektant ubrań, Łukasz Jemioł, został zatrzymany przez Centralne Biuro Śledcze i Krajową Administrację Skarbową w związku z podejrzeniem o udział w wyłudzeniach podatkowych. Sam artysta nie chce sprawy komentować, ale jego menadżerka wyjaśniła, co naprawdę się wydarzyło.

Czy Łukasz Jemioł został zatrzymany w związku z aferą podatkową? TVP Info podała, że tak, zaznaczając, że chodzi o znanego projektanta, który ubiera największe polskie gwiazdy.

Do zatrzymania miało dość w związku z dochodzeniem, prowadzonym przez Centralne Biuro Śledcze Policji i Krajową Administrację Skarbową, które wpadły na trop grupy przestępczej, która w katach 2013-2017 dokonała oszustw podatkowych na co najmniej półtora miliona złotych. Osoby podejrzane o przestępstwo miały prowadzić firmy, wystawiające fałszywe faktury, w wyniku czego zaniżały swoje zarobki. Telewizja Polska dała do zrozumienia, że Jemioł był jedną z 10 zatrzymanych osób, mających brać udział w procederze.

Łukasz Jemioł zatrzymany? Oto, co się stało!

Sam Łukasz Jemioł nie chce komentować w mediach swojego zatrzymania. Zapewnia w rozmowie z portalami plotkarskimi, że normalnie pracuje i nie chce rozdmuchiwania sprawy. Temat zatrzymania komentuje za to jego menadżerka.

Z relacji menadżerki wynika, że Łukasz Jemioł został zatrzymany jedynie w celu złożenia wyjaśnień w sprawie swoich powiązań z jedną firm, będących na celowniku CBŚP i KAS. Znany projektant miał przedstawić dokumenty, dowodzące, że był tylko jednorazowym klientem podejrzanych, u których zamówił reklamę, nie wiedząc, że zleceniobiorcy są zamieszani w działalność przestępczą.

Łukasz J. został poproszony o złożenie wyjaśnień w sprawie zlecenia reklamy jednej z firm internetowych kilka lat temu. Złożył stosowne wyjaśnienia, przedłożył dokumentację i został zwolniony. Z uwagi na pouczenie o tajemnicy śledztwa pozostałe informacje zostały objęte tajemnicą ustawowo chronioną. Łukasz J. był incydentalnie klientem firmy zamieszanej, jak się obecnie okazało, w jakieś nieprawidłowości.

- powiedziała menadżerka projektanta w rozmowie z Plejadą i dodała, że Łukasz Jemioł wtorkowy poranek spędził już u siebie w domu. Sprawą sensacyjnych doniesień Telewizji Polskiej mają się zająć prawnicy J.

Zobacz też:

NAJNOWSZE