Kylie Jenner udaje czarnoskórą!? Twitter oskarza ją o blackfishing. Co to?

2021-10-26 20:27 es

Kylie Jenner ma poważne kłopoty wizerunkowe. Niedawno opublikowała w sieci nagranie, na którym jej twarz ma zupełnie inny kolor. O wiele ciemniejszy niż zazwyczaj. Internauci uważają, że próbuje zrobić z siebie... czarnoskórą! Na Twitterze pojawiły się oskarżenia o blackfishing. Co to jest i czy Kylie Jenner faktycznie się tego dopuściła?

Celebryci w ostatnich latach nie mają lekko. Nie mogą już publikować wszystkiego, bez chwili zastanowienia, ponieważ często później muszą liczyć się z nieprzychylną reakcją fanów. Na polskim podwórku oberwała ostatnio Bożeną Dykiel, która stwierdziła, że za depresję odpowiadają niedobory litu.

Za oceanem z dużą czujnością podchodzi się do tematów związanych z rasą i rasizmem. Kylie Jenner weszła na cienki lód i sądząc po wpisach na Twitterze... załamał się pod nią!

Dawid Kwiatkowski w piosence Dance Monkey. Wersja w ESKA Live lepsza niż oryginalna?

Kylie Jenner udaje czarnoskórą?

Do tematów takich jak rasizm czy zawłaszczenie kulturowe podchodzi się dziś bardzo poważnie. Kendall Jenner była ostro krytykowana za produkcję tequili, ponieważ zdaniem internautów to kulturowe dziedzictwo, do którego celebrytka nie ma prawa.

Teraz pod ostrzałem znalazła się Kylie Jenner. Kilka dni temu gwiazda opublikowała nagranie z wnętrza samochodu. Twarz celebrytki jest znacznie ciemniejsza niż zazwyczaj. To zwróciło uwagę internautów. Uważają, że Kylie Jenner udaje czarnoskórą, żeby zwrócić na siebie uwagę.

Pojawiły się również zarzuty o blackfishing. To sytuacja, gdy ktoś udaje, że jest czarnoskóry w mediach społecznościowych w celu uzyskania korzyści finansowych lub społecznych.

Na Twitterze część osób porównała ciemnoskórą Kylie Jenner do Jesy Nelson, która niedawno spotkała się z oskarżeniami o blackfishing w swoim debiutanckim solowym teledysku do Boyz.

- Nikt nie wspomina o Kylie robiącej blackfishing, huh??

- więc wszyscy wściekacie się na tę dziewczynę Jesy Nelson za „blackfishing”, ale nikt nic nie mówi, jeśli chodzi o Kylie??? Jestem po prostu zdezorientowana

- Blackfishing bardzo...

- ile razy musimy powtórzyć, że córki Jennera są po prostu BIAŁE. Kris i Caitlyn są prostymi gringos. Blackfishing Kylie jest jeszcze bardziej skandaliczny, ponieważ jest tak biała, jak tylko może być.

Czytamy na Twitterze.

Warto dodać, że Kylie Jenner była już oskarżana o blackfishing. W sierpniu 2020 roku opublikowała zdjęcie z podpisem „dziewczyna o brązowej skórze”. Po krytyce zmieniła go na „dziewczyna o brązowych oczach”.

NAJNOWSZE