Kendall Jenner krytykowana za własną tequilę. Jej produkcja to zawłaszczanie kultury?

2021-02-18 19:00 es
Kendall Jenner
Autor: Laurent Vu/SIPA/SIPA/East News

Niedawno Kendall Jenner zdradziła fanom, nad czym pracowała przez ostatnie 4 lata. Celebrytka wypuściła własną markę tequili - 818 Tequila. Jednak nie wszyscy gratulują jej sukcesu. Sporo internautów uważa, że to zawłaszczenie kulturowe i może wyrządzić wiele złego.

Kendall Jenner nie ma ostatnio najlepszej prasy. Wszystko zaczęło się od rodzinnej sesji dla marki Kim Kardashian - SKIMS. Pozująca z siostrami Kendall Jenner wygląda niezwykle chudo. Najpierw oskarżono ją o rozpowszechnianie niezdrowych wzorców, a później okazało się, że zdjęcia najprawdopodobniej były mocno retuszowane.

W tym wszystkim modelka przedstawiła światu swój projekt. W odróżnieniu od reszty rodzeństwa nie są to kosmetyki ani ubrania. Kendall Jenner stworzyła własną markę alkoholu! Jednak obrywa również za to...

Marka tequili Kendall Jenner to zawłaszczenie kulturowe?

Kendall Jenner we wtorek ogłosiła wprowadzenie na rynek własnej marki tequili - 818 Tequila. Zdradziła, że spędziła „cztery lata” próbując stworzyć „tequilę o najlepszym smaku” na rynku i ostatecznie to zrobiła.

Jednak nie zbiera wyłącznie gratulacji i zamówień. Pojawiły się głosy, że to zawłaszczenie kulturowe. Społeczność latynoska i meksykańska oskarża Kendall Jenner o bycie „kolonizatorką”.

Złodzieje polują na te marki samochodów | ESKA XD #016

Na czym polega problem?

Mnóstwo rodzin w meksyku żyje z tequili. Tradycyjnie uznaje się jej produkcję i sprzedaż za podstawę utrzymania w niektórych częściach kraju. Często są to małe, rodzinne biznesy.

W ostatnich latach z produkcją tequili jest problem. Roślina „agave azul” potrzebna do produkcji jest nadmiernie uprawiana. Żeby zwiększyć wydajność, stosuje się większej ilości pestycydów i herbicydów w celu ochrony rośliny.

Użytkownicy mediów społecznościowych szybko skrytykowali Kendall Jenner i nazwali ją "kolonizatorką"

- Pomysł, by białe gwiazdy przejmowały od lokalnych, meksykańskich rzemieślników i czerpały zyski z naszych tradycji i działalności rolniczej, ale odwiedzały Cabos i Puerto Vallarta tylko w celach wakacyjnych… niszczy mnie.

- Ona ma zerową wiedzę na temat kultury meksykańskiej i nawet nie potrafiła opisać profilu smakowego trunku.

- Świetnie, kolejna biała, która czerpie zyski z ciężkiej pracy ludzi w Meksyku i tylko się pod tym podpisuje

To tylko niektóre z komentarzy.

Co ciekawe, George Clooney czy The Rock, którzy również uruchomili własne wytwórnie tequili, nie spotkali się z taką samą krytyką.

Ile lat mają te gwiazdy?

Pytanie 1 z 6
Ile lat ma Eva Mendes?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NAJNOWSZE