Książę William zdradził, co zrobił, kiedy dowiedział się o śmierci matki

2021-05-23 18:05 mm
Kate Middleton i książę William z dziećmi
Autor: PA Pool/Associated Press/East News

Książę William przerwał milczenie na temat dramatycznych wydarzeń z 1997 roku. Brat Harry'ego opowiedział, jak zareagował na wiadomość o śmierci swojej mamy, księżnej Diany. Gdzie wtedy był i co zrobił na wieść, że jego matka zginęła w wypadku?

31 sierpnia miną 24 lata od tragicznej śmierci Lady Diany. Matka Williama i Harry'ego zginęła w wyniku ran odniesionych w wypadku samochodowym, jaki wydarzył się w Paryżu. Rozpędzone auto z księżną Dianą uderzyło w filar wiaduktu. Kierowca Lady Di. próbował uciec przed grupą śledzących księżną paparazzich.

Śmierć księżnej Diany to chyba najtragiczniejszy moment w życiu jej synów. Harry i William byli wtedy nastolatkami. O śmierci mamy dowiedzieli się podczas pobytu w Szkocji.

Książę William wspomina najtrudniejsze chwile

Starszy z synów Diany i Karola przebywa obecnie właśnie w Szkocji, gdzie w weekend uczestniczył w uroczystościach inauguracyjnych General Assembly of The Church of Scotland. Z tej okazji książę William wygłosił przemówienie, w którym nawiązał do wydarzeń sprzed 24 lat.

Podczas uroczystości książę William powiedział niespodziewanie:

Szkocja to źródło moich najszczęśliwszych wspomnień. Ale także tych najsmutniejszych. 

William nawiązał do dnia, w którym dowiedział się o śmierci swojej mamy.

Byłem w Balmoral (majątek położony 80 km na zachód od Aberdeen w Szkocji - przyp. red.) kiedy powiedziano mi, że moja matka zmarła. Wciąż w wielkim szoku znalazłem wczesnym rankiem otwartą kaplicę w Crathie Kirk. W najczarniejszych momentach żałoby, które potem nadeszły, odnalazłem spokój i ukojenie w szkockich plenerach. Z tego powodu już na zawsze czuję silną więź ze Szkocją

- wyjaśnił książę William.

W ubiegły czwartek 20 maja ujawniono ustalenia dochodzenia na temat pamiętnego wywiadu Martina Bashira z księżną Dianą. Okazało się, że dziennikarz BBC użył podstępu, żeby nakłonić Lady Di. do mocnych wyznań. Diana powiedziała m.in. o romansie swojego męża, księcia Karola. 

Sprawę skomentowali obaj synowie Diany. Książę William nie kryje rozczarowania ówczesnym postępowaniem publicznej stacji telewizyjnej, a książę Harry mówi wprost, że właśnie ten wywiad przyczynił się do śmierci jego matki.

Książę Harry, książę William
Autor: Rex Features/East News
ESKA XD #023 - Rolnicy.Podlasie, Szybcy i Wściekli 9, TIKTOK TRENDY
Nasi Partnerzy polecają
NAJNOWSZE