"Brytyjczycy nie powitają Harry'ego nawet na pogrzeb!" Nigel Farage ostro o Sussexach

2021-04-11 11:27 kp
Meghan Markle, książę Harry, królowa Elżbieta II
Autor: Pool / i-Images/EAST NEWS

Podróż do Wielkiej Brytanii na pogrzeb księcia Filipa będzie dla księcia Harry'ego bardzo trudnym przeżyciem na wielu płaszczyznach. Książę leci pożegnać dziadka, z którym do pewnego momentu miał świetny kontakt, a poza tym na pierwsze od ponad roku spotkanie ze swoją rodziną. Już teraz pojawiają się opinie, że Harry nie będzie powitany z otwartymi ramionami...

Nie jest żadną tajemnicą, że po megxicie i głośnym wywiadzie dla Oprah Winfrey książę Harry i Meghan Markle nie są ulubieńcami Brytyjczyków. Poddani królowej Elżbiety II wciąż mają do Sussexów żal, że ci porzucili służbę dla kraju na rzecz wygodnego życia w Stanach Zjednoczonych. Rodzina królewska natomiast została przez nich przedstawiona w rozmowie z amerykańską dziennikarką w fatalnym świetle.

Meghan Markle i książę Harry mają więc w Wielkiej Brytanii bardzo złą sławę. Teraz jednak, gdy zmarł książę Filip, Sussexowie i royalsi muszą odłożyć na bok swoje niesnaski, by wspólnie pożegnać zmarłego męża królowej Elżbiety II.

ESKA XD #020 - FAME MMA, taniec na rurze i sztuczne słońce

Książę Harry wraca do Londynu

Wiadomo już, że książę Harry na pogrzeb księcia Filipa przybędzie sam. Jak ogłosił rzecznik Pałacu Buckingham, Meghan Markle nie przyleci do Londynu, ponieważ jej lekarz nie zalecił jej tak dalekich podróży w ciąży. Jednocześnie jednak brytyjskie media już teraz wytykają księżnej, że dwa lata temu Meghan nie miała problemu, by w 7. miesiącu ciąży lecieć z Londynu do Nowego Jorku na baby shower.

Samotny powrót księcia Harry'ego do Londynu na pogrzeb księcia Filipa nie będzie dla niego łatwy. Harry po raz pierwszy od ponad roku spotka się ze swoją rodziną i pokaże się Brytyjczykom. A ci mogą nie przywitać go z otwartymi ramionami. Na Twitterze na ten temat grzmi już lider brexitu, Nigel Farage... Politykowi nie spodobało się oświadczenie, jakie para zamieściła w sieci po śmierci Filipa.

>> Meghan Markle i książę Harry żegnają księcia Filipa. Przylecą na pogrzeb?

Dla pary, która publiczne emocje traktuje jako sposób na karierę, ta trzecia osoba i jedno zdanie pokazuje ich pogardę dla tego wielkiego człowieka i monarchii. Brytyjska opinia publiczna nie przywita Harry'ego i Meghan z powrotem, nawet na pogrzebie.

- napisał.

Myślicie, że powrót do Londynu będzie dla Harry'ego traumą?

Meghan Markle i książę Harry
Autor: TOLGA AKMEN/AFP/East News
Książę Filip wyszedł ze szpitala
Autor: DANIEL LEAL-OLIVAS/AFP/East News
NAJNOWSZE