Jak zmarł książę Filip? Hrabina Wesseksu, Zofia, opowiedziała dziennikarzom szczegóły

2021-04-12 17:30 es
Książę Filip
Autor: GEORGE ROGERS-POOL/SIPA/SIPA/East News

9 kwietnia zmarł książę Filip. O odejściu 99-letniego monarchy poinformował o poranku Pałac Buckingham. Już za kilka dni odbędzie się pogrzeb męża królowej Elżbiety II. W niedzielę odbyło się nabożeństwo w Windsorze. Później dziennikarze zapytali hrabinę Wesseksu, Zofię o szczegóły śmierci księcia Filipa. Co odpowiedziała synowa królowej Elżbiety II?

Przed kilkoma dniami Pałac Buckingham poinformował, że książę Filip zmarł. Monarcha miał 99 lat. Od tygodni jego zdrowie podupadało. Opuścił szpital po długim pobycie oraz operacji.

W niedzielę w Windsorze odbyło się nabożeństwo. Pojawiło się na nim sporo członków rodziny królewskiej. Chcieli okazać hołd zmarłemu księciu Filipowi oraz pogrążonej w żałobie królowej Elżbiecie II.

Wśród osób, które wzięły udział w nabożeństwie była Zofia, hrabina Wesseksu. Odpowiedziała dziennikarzom na pytanie o samopoczucie królowej oraz ostatnie chwile księcia Filipa.

ESKA XD #020 - FAME MMA, taniec na rurze i sztuczne słońce

Zofia, hrabina Wesseksu o szczegółach śmierci księcia Filipa

Po niedzielnym nabożeństwie w Windsorze Zofia, hrabina Wesseksu odpowiedziała na pytania dziennikarzy o szczegóły śmierci księcia Filipa.

- To było dla niego dobre. To było takie delikatne. To było tak, jakby ktoś wziął go za rękę i odszedł. Bardzo, bardzo spokojnie. I to wszystko, czego dla kogoś chcesz, prawda?

Mówiła hrabina Zofia.

Zdradziła także, jak królowa Elżbieta Ii radzi sobie po śmierci męża. Ze łzami w oczach powiedziała dziennikarzom:

- Królowa była niesamowita

Królowa Elżbieta II i książę Filip byli małżeństwem przez blisko 74 lata.

NAJNOWSZE