Królowa Elżbieta II wróciła do pracy po pogrzebie księcia Filipa. Wspierali ją...

2021-05-11 23:03 es

Kilka tygodni temu, po ponad 70 latach małżeństwa, królowa Elżbieta II pochowała męża. Książę Filip zmarł w wieku 99 lat. I chociaż dla monarchini z pewnością jest to wielka strata i ból - obowiązki wzywają. Królowa Anglii wystąpiła dziś po raz pierwszy od czasu pogrzebu. Musiała oficjalnie otworzyć parlament w Westminsterze. Na szczęście mogła liczyć na wsparcie. Czyje?

Królowa Elżbieta II i książę Filip byli razem praktycznie od zawsze. Przeżyli w małżeństwie ponad 70 lat! Niespełna miesiąc temu rozdzieliła ich śmierć. Książę Filip zmarł w wieku 99 lat. Żałoba narodowa trwała dwa tygodnie. W tym czasie monarchini nie wykonywała obowiązków.

I chociaż z pewnością strata wciąż ją bardzo boli - czas wrócić do pracy.

ESKA XD #022 - LODY EKIPY, Promyk nadziei, odchudzanie po lockdownie, rekordowe mandaty

Królowa Elżbieta II na pierwszym oficjalnym wyjściu jako wdowa

We wtorek 95-letnia monarchini wzięła udział w oficjalnym otwarciu parlamentu w Westminsterze. Wspierał ją następca tronu i syn - książę Karol. W uroczystości wzięła udział również jego żona Camilla, księżna Kornwalii.

Królowa Elżbieta II miała na sobie komplet koloru lawendy i dopasowanym kapeluszu. Nie wystąpiła w pełnym ceremonialnym stroju i koronie. Królowa Anglii siedziała samotnie na tronie w Izbie Lordów. Korona państwowa, oznaczająca regalia głowy państwa, została umieszczona na stole obok niej.

Książę Karol i Camilla - w maseczkach - siedzieli kilka metrów po jej lewej stronie.

Zobaczcie zdjęcia z pierwszego oficjalnego wyjścia królowej Elżbiety II po pogrzebie męża w naszej galerii.

NAJNOWSZE