Królowa Elżbieta II pierwszy raz samotna w urodziny. Oficjalnego przyjęcia nie było

2021-04-21 22:03 es
królowa Elżbieta II
Autor: GLYN KIRK/AFP/East News

Elżbieta II jest najdłużej panującą królową na świecie. A dziś skończyła 95 lat! Tradycyjnie z tej okazji w oficjalnych social mediach Pałacu Buckingham publikowany był portret solenizantki. Jednak kilka dni temu królowa Elżbieta II pochowała męża. Trwa narodowa żałoba po księciu Filipie oraz światowa pandemia koronawirusa. To oznacza, że oficjalnych urodzin nie było.

21 kwietnia brytyjska królowa skończyła 95 lat. Elżbieta II jest najdłużej panującą władczynią na świecie! W innych okolicznościach takie urodziny z pewnością byłyby okazją do hucznego świętowania.

Niestety zaledwie trzy dni temu królowa Elżbieta II pochowała męża. Książę Filip miał 99 lat. Pogrążona w żałobie królowa nie zdecydowała się na organizowanie oficjalnego urodzinowego przyjęcia. Inaczej wygląda też tradycyjny portret w social mediach.

ESKA XD #020 - FAME MMA, taniec na rurze i sztuczne słońce

Królowa Elżbieta II: pierwsze samotne urodziny

To z pewnością nie jest łatwy dzień. Królowa Elżbieta II i książę Filip byli małżeństwem przez ponad 70 lat. Z powodu żałoby nie zorganizowano uroczystego obiadu. Faktycznie rodzina spotkała się, ale w małym gronie i na nieoficjalnym posiłku.

Zazwyczaj odbywał się także salut armatni w Hyde Parku. W tym roku ponownie z niego zrezygnowano. Również z powodu koronawirusa.

Inaczej wygląda też tradycyjny portret publikowany w oficjalnych social mediach. Zdjęcie nie zostało zrobione specjalnie na tę okazję.

Królowa wydała oświadczenie, w którym podziękowała za życzenia.

Z okazji moich 95. urodzin przeczytałam wiele wiadomości z dobrymi życzeniami, które bardzo doceniam. Podczas gdy jako rodzina przeżywamy okres wielkiego żalu, pocieszeniem dla nas wszystkich był widok hołdu złożonego mojemu mężowi od osób z Wielkiej Brytanii, Wspólnoty Narodów i całego świata.

Czytamy w oświadczeniu.

Dodajmy, że zazwyczaj obchody urodzin królowej Anglii odbywały się w czerwcu. Dlaczego królowa ma urodziny dwa razy w roku? Powód jest prosty - deszcz i temperatura. Poprzedni władcy stworzyli ten zwyczaj, żeby podczas oficjalnych uroczystości była jak największa szansa na dobrą pogodę.

NAJNOWSZE