Królowa Elżbieta II: Orędzie to rzadkość! Przez 68 lat wygłosiła je tylko 3 razy!

2020-04-04 22:00 DR
Królowa Elżbieta II i książę Karol
Autor: AP POOL/Associated Press/East News

Orędzie królowej Elżbiety II to wydarzenie historyczne. Tak oceniają to specjaliści, którzy zwracają uwagę na to, że przez 68 lat rządów, Elżbieta II zrobiła to tylko 3 razy. Przeczytajcie więcej na Hotplota.pl.

Królowa Elżbieta II wygłosi w niedzielę orędzie do narodu. Jaki będzie jego temat? Tego nie wiadomo. Jest jednak kilka możliwych scenariuszy. Jednym z tych najbardziej realnych jest ten dotyczący koronawirusa. Sytuacja w Wielkiej Brytanii wygląda coraz gorzej. Wirus dotknął zresztą też rodzinę królewską. Pozytywny wynik testu otrzymał książę Karol. Jego samopoczucie jest jednak dobre. Drugi scenariusz, choć zdaniem specjalistów do spraw rodziny królewskiej nie jest on zbyt realny, to ten dotyczący przekazania władzy. Przypomnijmy, od jakiegoś czasu mówi się o rezygnacji Elżbiety II ze stanowiska. Wówczas królem Wielkiej Brytanii zostałby książę Karol.

Co do jednego nie ma żadnych wątpliwości. Orędzie królowej Elżbiety II to historyczne wydarzenie. Jak zaznaczają specjaliści orędzie Elżbieta II wygłosiła zaledwie trzy razy. Oprócz tego wygłosiła przemówienie telewizyjne w 2012 roku z okazji 60. rocznicy panowania. Nie było to jednak orędzie.

Orędzie królowej Elżbiety II transmitowane będzie w telewizji, radiu, a także w mediach społecznościowych. Ma ono się rozpocząć w niedzielę o godzinie 20:00 czasu londyńskiego.

ZOBACZ TAKŻE:

NAJNOWSZE