Kiedy odstawić dziecko od piersi? Agnieszka Włodarczyk: "To wewnętrzny strach"

2022-01-11 11:51 mm
Agnieszka Włodarczyk
Autor: WBF

Pytanie o to, kiedy odstawić dziecko od piersi, zadaje mnóstwo młodych mam. Agnieszka Włodarczyk również ma w tej kwestii sporo wątpliwości. Gwiazda wypowiedziała się niedawno o karmieniu piersią. Jej przemyślenia wywołały lawinę komentarzy. Kiedy aktorka chce przestać karmić dziecko piersią?

W ubiegłoroczne wakacje Agnieszka Włodarczyk i Robert Karaś powitali na świecie swoje pierwsze dziecko. Synek pary o nietypowym imieniu Milan przyszedł na świat 7 lipca 2021 r. Gwiazda chętnie dzieli się z fanami doświadczeniami, jakie spotykają ją w roli młodej mamy. Ostatnio poruszyła ważny i często komentowany temat karmienia piersią.

Kiedy należy odstawić dziecko od piersi? Ile mam, tyle opinii... Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, aby karmienia piersią nie przerywać do 6. miesiąca życia dziecka. Po tym czasie powinno się rozszerzać dietę malucha, ale data całkowitego odstawienia go od piersi jest sprawą otwartą.

Agnieszka Włodarczyk o karmieniu piersią

Synek Agnieszki Włodarczyk skończył właśnie pół roku, a więc pytanie o karmienie piersią jest w jej przypadku jak najbardziej zasadne. Aktorka podzieliła się niedawno z fanami swoimi wątpliwościami.

Milan skończył pół roku, a ja nadal karmię i ciężko mi przestać. Nie wiem, o co chodzi, może to jakiś wewnętrzny strach przed tym, że nie wykarmię swojego dziecka, kiedy będzie kryzysowa sytuacja?

- zwierza się aktorka za pośrednictwem Instagrama.

Na myśl o przerwaniu karmienia chce mi się płakać i żadne racjonalne tłumaczenia nie trafiają do głowy.Fajnie jest przeżyć to na własnej skórze, doświadczyć takiej więzi z dzieckiem i zrozumieć, że jesteśmy częścią natury.A kobiecy biust służy przede wszystkim do wykarmienia swojego potomstwa.Niby proste, ale rozumiesz to dopiero wtedy, kiedy masz dziecko😉

- pisze dalej Agnieszka.

Cały jej post i dyskusję pod nim znajdziecie poniżej.

Sonda
Kiedy najlepiej odstawić malucha od piersi?
MATRIX Zmartwychwstania. Trenuj jak Neo | ESKA XD - Fit vlog #38
NAJNOWSZE