Joker szykuje się do walki

2006-11-21 11:18

Dokładnie dwa miesiące dzielą siatkarzy pilskiego Jokera od początku sezonu rozgrywek I ligi mężczyzn. Siódmego października biało-niebiescy zagrają pierwszy mecz. Póki co – pilanie powoli zapominają o kilkutygodniowych wakacjach i wracają do ciężkiej pracy.

Dokładnie dwa miesiące dzielą siatkarzy pilskiego Jokera od początku sezonu rozgrywek I ligi mężczyzn. Siódmego października biało-niebiescy zagrają pierwszy mecz. Na wyjeździe zmierzą się z drużyną SMS PZPS Spała.
Póki co – pilanie powoli zapominają o kilkutygodniowych wakacjach i wracają do ciężkiej pracy. Kilka dni temu rozpoczęli regularne treningi.
W nadchodzącym sezonie walczyć będą o awans do Polskiej Ligi Siatkówki.
Ale – jak podkreśla trener Jokera, Sławomir Gerymski – choć skład pilskiej drużyny jest obiecujący to na konkretne cele jest jeszcze za wcześnie.
Musimy najpierw poznać siłę innych zespołów i zobaczyć co będziemy w stanie stworzyć. Trzeba pamiętać o tym, że w wygrywaniu meczów nie są najważniejsze umiejętności poszczególnych zawodników. Ważne jest to, czy zespół potrafi ze sobą żyć, jakiego ma kapitana, jak się rozgrzewa i czy wierzy w siebie – to są czynniki, które najwięcej mówią o wyniku. A jeżeli są wyniki, to mamy do czynienia z prawdziwym zespołem. Jestem przekonany, że obecny skład Jokera może coś zdziałać - powiedział Radiu Eska Sławomir Gerymski.
W czwartek Pilanie wyjeżdzają na zgrupowanie do Kielnarowej koło Rzeszowa.
Przypomnijmy – pierwszy ligowy mecz Jokera siódmego października.

NAJNOWSZE