Jay-Z wykupił miejsca reklamowe w gazetach! W taki sposób oddał hołd George'owi Floydowi

2020-06-03 13:12 AM
Jay-Z w koszulce Kobe Bryanta
Autor: SplashNews.com/East News

Gwiazdy raczej stronią od udziału w protestach, ale nie są obojętne na problem z jakim ostatnio mierzą się Stany Zjednoczone. Po zabójstwie przez policjanta czarnoskórego mężczyzny, w USA trwają brutalne zamieszki. Coraz częściej do akcji przyłączają się gwiazdy, które pomagają, momentami w bardzo oryginalny sposób.

Przykładem na to jest Jay-Z, który doskonale wie, jak wygląda w USA życie czarnoskórych osób. Sam wychował się na nowojorskim Brooklynie. Życie go nie rozpieszczało. Wiele źródeł sugeruje też, że od najmłodszych lat miał mieć narkotykowe powiązania. Nic więc dziwnego, że teraz murem staje za Afroamerykańską społecznością. Jay-Z co prawda nie wyszedł na ulice i nie wziął udziału w proteście, ale postanowił w nietypowy sposób wyrazić, co myśli. Mógłby co prawda to zrobić za pomocą muzyki, ale wybrał jeszcze inny pomysł!

Jay-Z razem ze swoją firmą Roc Nation wykupiła całostronicowe miejsca na reklamę w wielu gazetach w całym kraju. Nie była to reklama a przesłanie wraz z przemówieniem, które pochodzi z 1965 roku od samego Martina Luthera Kinga, który mocno angażował się w kwestie społeczne i działał na rzecz zniesienia dyskryminacji rasowej. Dążył też do równouprawnienia Afroamerykanów. Cytat amerykańskiego pastora poprzedzony został tytułem: „Poświęcony George’owi Floydowi”.

Głęboko w naszym wyznaniu jest przekonanie, że są rzeczy tak drogie, jest coś tak cennego, pewne rzeczy są tak prawdziwe, że warto za nie umrzeć. Stoimy wśród wszystkiego, co mogą zabrać, informując świat, że jesteśmy zdeterminowani by być wolnym. – brzmiał fragment tekstu w gazecie.

Na dole listu widniały też nazwiska m.in Botham Jeana oraz DJ Henry’ego i Antwona Rose II. Wszystkie te osoby zginęły z rąk funkcjonariusza policji. Jak podaje CNN, w tym tygodniu ma ukazać się jeszcze więcej takich „reklam”.

 

Jak gwiazdy spędzają czas na kwarantannie? Sprawdź najnowsze plotki!

Hotplota.pl: Jennifer Lopez robi zakupy za 2,6 mln dolarów;Matthew Perry w podwójnej masce

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

NAJNOWSZE