Jay-Z sprzedał udziały w Tidal! O ile się wzbogacił i co dalej z serwisem?

2021-03-05 7:48 mm
Jay-Z i Jack Dorsey
Autor: JIM WATSON/AFP/East News

Jay-Z pozbył się udziałów w serwisie Tidal! Raper odsprzedał akcje firmie Square, która jest większościowym właścicielem Tidala. Mąż Beyonce pozostanie jednak w zarządzie firmy i dalej będzie pracować przy rozwoju serwisu! Sprzedaż akcji Tidala dała raperowi ogromny zastrzyk gotówki. Ile zarobił na udziałach w serwisie?

Firma Square, która jest od teraz właścicielem większościowego pakietu udziałów TIDAL, to amerykański dostawca usług finansowych, który oferuje płatności mobilne. Jej szefem jest Jack Dorsey, czyli założyciel Twittera.

W specjalnym komunikacie prasowym przedstawiciele Square poinformowali, że Jay-Z dołączy do zarządu firmy. Znamy też kwotę transakcji. Firma Square kupiła akcje TIDALA za 297 milionów dolarów!

Co dalej z serwisem?

Square zapewnia, że przejmując serwis TIDAL chce dalej wspierać branżę muzyczną. 

Artyści nie są jedynie twórcami podążającymi za swoimi marzeniami, ale także przedsiębiorcami. Dostęp do narzędzi finansowych gwarantujących wolność finansową pomaga im spełniać te marzenia na każdym etapie kariery

- czytamy w komunikacie prasowym o sprzedaży udziałów TIDALA. Oprócz Jaya-Z współwłaścicielami serwisu byli m.in. Beyoncé, Madonna i Rihanna. Firma Square zapewnia, że wszyscy ci artyści nadal będą pracować przy rozwoju serwisu.

Jay-Z to jeden z najbogatszych Amerykanów. Jego majątek jeszcze przed sprzedażą udziałów w serwisie TIDAL szacowany był na miliard dolarów. Sprzedaż TIDALA to nie pierwsza taka transakcja w ostatnim czasie. Niedawno raper pozbył się udziałów w firmie Armand de Brignac, wycenianej na 630 mln dolarów. Akcje producenta szampana kupiła firma LVMH.

Mąż Beyonce ma 51 lat.

Beyonce i Jay-Z
Autor: DIGGZY / SplashNews.com/East News
Gwiazdy, które siedziały w więzieniu | ESKA XD #17

Krótko po nabyciu większości udziałów serwisu TIDAL, Jack Dorsey opublikował na Twitterze oświadczenie.

Dlaczego firma zajmująca się streamingiem muzyki i firma świadcząca usługi finansowe miałyby połączyć siły?!

Sprowadza się to do prostego pomysłu: znalezienia nowych sposobów wspierania pracy artystów. Nowe pomysły pojawiają się, kiedy krzyżują się dwie drogi - uważamy, że tak jest w przypadku muzyki i ekonomii

- wyjaśnia założyciel Twittera.

Sprzedaż TIDALA skomentował także osobiście JAY-Z.

Od samego początku mówiłem, że TIDAL to coś więcej niż tylko streaming muzyki, a sześć lat później pozostał platformą wspierającą artystów na każdym etapie ich kariery. Artyści zasługują na lepsze narzędzia, które pomogą im w ich twórczej podróży

- napisał raper na Twitterze.

Jay-Z kupił firmę TIDAL w 2015 roku. W porozumieniu z grupą innych artystów raper zapłacił za nią 56 mln dolarów. Współwłaścicielami TIDALA byli m.in. Rihanna, Madonna, Coldplay i Daft Punk. 

NAJNOWSZE