Meghan Markle z dzieckiem i mężem, księciem Harrym

i

Autor: Dominic Lipinski/Press Association/East News

Imię dziecka Meghan i Harry'ego: Dlaczego Archie Harrison Mountbatten-Windsor?

2019-05-08 18:13

Imię dziecka księżnej Meghan Markle i księcia Harry'ego zostało w końcu ogłoszone światu! Dlaczego royal baby nazywa się Archie Harrison Mountbatten-Windsor? Wyjaśniamy.

Dziecko Meghan Markle i księcia Harry'ego urodziło się 6.05.2019 w Londynie o 5:26 czasu lokalnego (6:26 w Polsce). Dopiero dwa dni później Meghan i Harry zdecydowali się pokazać światu swoje maleństwo podczas specjalnej mini konferencji prasowej w zamku Windsor. Z sesji zdjęciowej w zamkowym holu, w którym wcześniej brali ślub, świeżo upieczeni rodzice wybrali się do królowej Elżbiety II i księcia Filipa, by oficjalnie zaprezentować im maleństwo. Dopiero później świat poznał imię dziecka księcia Harry'ego i księżnej Meghan Markle. Para oznajmiła na Instagramie, że royal baby czy Baby Sussex, jak nazywali maleństwo Brytyjczycy, otrzymało imiona Archie Harrison Mountbatten-Windsor. Meghan i Harry nie chcieli, by ich synek otrzymał tytuły szlacheckie.

Dlaczego para zdecydowała się nazwać synka Archie? Dlaczego jego nazwisko to Mountbatten-Windsor?

Oficjalnie nie wiadomo, dlaczego Meghan i Harry wybrali dla swojego dziecka imię Archie. To imię nie jest jakoś szczególnie związane historycznie z brytyjską rodziną królewską. Mówi się, że to kolejny przejaw odcięcia się Harry'ego i Meghan od tradycji. Pojawiają się także inne teorie...

>> Imię dziecka księcia Harry'ego i Meghan Markle to hołd dla... FILMU z 1986 roku?!

Mogło im się po prostu to imię podobać.

- mówi osoba z otoczenia rodziny królewskiej w rozmowie z brytyjskim tabloidem The Sun.

Forma Archie jest przeważnie zdrobnieniem imienia Archibald, które oznacza "prawdziwy/autentyczny i śmiały/odważny".

Natomiast jeśli chodzi o nazwisko, to jest ono połączeniem dynastii królowej Elżbiety II (pochodzącej z Windsorów) oraz księcia Filipa (wywodzącego się z Mountbattenów). Nazwisko Mountbatten-Windsor dostają zwyczajowo potomkowie królowej i księcia Filipa w linii męskiej. Książę Harry nie posługuje się oficjalnie tym nazwiskiem w życiu codziennym, ponieważ ma nadany tytuł księcia Sussexu. Ponieważ jednak mały Archie nie dostał tytułu szlacheckiego, w jego przypadku nazwisko będzie podawane.

Sonda
Jak podoba Ci się imię synka Meghan i Harry'ego, Archie?
Meghan Markle z dzieckiem i mężem, księciem Harrym

i

Autor: Dominic Lipinski/Press Association/East News