Halsey także krytykuje nominacje do Grammy. Pisze o łapówkach i znajomościach

2020-11-29 16:04 es
Halsey
Autor: DPPA/Sipa USA/East News

Tegoroczne nominacje do nagrody Grammy wywołały ogrom emocji. Najgłośniej mówi się o The Weeknd. Wypościł album, który osiągnął sukces komercyjny, a jednak nominacji nie otrzymał. W identycznej sytuacji jest Halsey. Wokalistka zabrała głos.

Instytucje nagród takich jak Grammy czy Oscary przechodzą w ostatnich latach kryzys. Dużo mówi się o niesprawiedliwościach w rozdawaniu wyróżnień. Pojawiają się głosy, że coraz rzadziej chodzi o jakość i sztukę, a raczej o pieniądze i promocję.

W tym roku nominacje do Grammy wywołały mnóstwo oburzenia. Bez nominacji został The Weeknd. Chociaż jego nowy album osiągnął sukces komercyjny, rapera nie wyróżniono. W identycznej sytuacji jest Halsey.

Halsey o Grammy: łapówki i znajomości

17 stycznie Halsey wydała swój trzeci studyjny album - Manic. Promowały go single: Without Me, Graveyard i You Should Be Sad. Krążek zadebiutował na drugim miejscu listy Billboard 200 albumów w USA. Stał się pierwszym albumem, który otrzymał platynę od The Recording Industry Association Of America w 2020 roku. Czyli krótko mówiąc - Halsey wydała płytę, która została dobrze przyjęta.

Jednak nie dość dobrze by zapewnić Halsey choćby nominację do Grammy. Wokalistka skomentowała to, wydając oświadczenie na instastories.

Najbardziej niezawodne auta | ESKA XD - Prosto z salonu #11

Grammy to nieuchwytny proces. Często może to dotyczyć prywatnych występów za kulisami, znajomości z odpowiednimi ludzi, prowadzenia kampanii pocztą pantoflową, odpowiednich uścisków dłoni i łapówek, które mogą być na tyle niejednoznaczne, by uchodzić za nie łapówki.

Następnie Halsey zasugerowała, że chodzi po prostu o zyski.

Chodzi o zaangażowanie się w ekskluzywne występy telewizyjne i upewnienie się, że pomożesz Akademii zarobić miliony na reklamach. Może czasami tak jest (!!), ale nie zawsze chodzi o muzykę, jakość czy kulturę.

Pisała wokalistka.

Pod koniec Halsey wspomniała The Weeknd. jej zdaniem zarówno on, jak i jej album zasłużyli na więcej.

Chociaż jestem podekscytowana moimi utalentowanymi przyjaciółmi, którzy zostali wyróżnieni w tym roku, mam nadzieję na większą przejrzystość i reformy. Ale jestem pewna, że ten post i tak umieści mnie na czarnej liście.

Zakończyła Halsey.

Myślicie, że w kwestii przyznawania Grammy coś się zmieni?

NAJNOWSZE