Gwiazdy oskarżone o plagiat. Kto jest samodzielny, a kto kradnie pomysły? QUIZ

2019-08-03 22:00
Ariana Grande splagiatowała obraz?
Autor: youtube.com; East News

Ciężko dziś o gwiazdę, która samodzielnie osiągnęła sukces. Sporo artystów czerpie z dorobku innych muzyków, co jest nie do końca legalne... Zobacz, kto został oskarżony o plagiat.

Uwielbiamy, gdy gwiazdy wydaja nowe single. Po miesiącach oczekiwania nadchodzi w końcu nowy numer. Artystki takie jak Taylor Swift czy Ariana Grande w kilka godzin biją rekordy popularności. Czemu zawdzięczają swój sukces? Talentowi, charyzmie, urokowi? Być może wszystkiemu po trochu.

Nie wykluczone, że na te sukcesy pracują jeszcze inni ludzie. I oczywiście nie chodzi nam o muzyków, realizatorów dźwięku czy reżyserów klipów. Coraz częściej jest tak, że premierom nowych kawałków towarzyszą... oskarżenia o plagiat.

Coraz więcej gwiazd jest oskarżanych o plagiat. Znaczna większość tych pozwów to marna próba wyłudzenia pieniędzy. Jednak czasami sąd uznaje, że nowa piosenka jest zbyt podobna do swojego pierwowzoru. A wtedy artysta musi dzielić się milionami zarobionymi na danej produkcji.

W naszym quizie pojawi się sporo znanych nazwisk. Niektórzy z nich tylko zostali posądzeni o kradzież, a inni faktycznie skazani przez sąd. Potrafisz odgadnąć, kto jest kim?

NAJNOWSZE