Gwiazdy na uroczystej premierze Apokawixy. To najbardziej szalony film tego roku [GALERIA]

2022-10-07 21:08 Joanna Dembek
Apokawixa
Autor: fot. Dawid Żuchowicz Premiera filmu Apokawixa

W warszawskim kinie Helios odbyła się uroczysta premiera filmu Apokawixa, na której pojawiła się plejada gwiazd. Prezentujemy galerię zdjęć z premiery najnowszego dzieła Xawerego Żuławskiego, które od 7 października 2022 można oglądać w kinach całej Polski.

Apokawixa, określana mianem najbardziej szalonego i odjechanego filmu roku, zachwyciła krytyków i widzów Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Film zdobył 4 nagrody – Złoty Pazur w sekcji Inne Spojrzenie, za najlepszy casting (Marta Kownacka) i debiut aktorski (Marta Stalmierska) oraz nagrodę Festiwali i Przeglądów Filmu Polskiego za Granicą. W recenzjach i opiniach o filmie można wyczytać, że Apokawixa jest „absurdalnie dobra”, że to „polski [Projekt X] i apokalipsa zombie, jakiej potrzebowaliśmy” i „rozrywka w czystej postaci”.

Na premierze pojawiło się wielu popularnych, a także mniej znanych szerokiej publiczności aktorów, którzy postarali się również, aby ich stylizacje wpisały się w klimat Apokawixy. Sami zobaczcie!

APOKAWIXA: premiera 7 października 2022

Czasem kac to nie najgorsze, co może ci się przydarzyć… „Apokawixa” to historia grupy maturzystów, którzy – zmęczeni kolejnymi lockdownami – postanawiają zorganizować nad morzem „melanż życia”. Mimo niepokojąco wysokiego stężenia sinic w Bałtyku i przypadków dziwnych zakażeń początkowo wszystko idzie normalnie – plaża, taniec, seks, picie, miłosne uniesienia i rozczarowania. Z minuty na minutę całość jednak zaczyna wymykać się spod kontroli. W środku imprezy wybucha epidemia zombie. Bohaterowie muszą walczyć o życie.

Występują: Mikołaj Kubacki, Waleria Gorobets, Natalia Pitry, Alicja Wieniawa-Narkiewicz, Mariusz Urbaniec, Aleksander Kaleta, Mikołaj Matczak, Marta Stalmierska, Monika Mikołajczak, Oskar Wojciechowski, Sebastian Fabijański, Tomasz Kot, Cezary Pazura, Matylda Damięcka, Michał Karmowski, Jan Sobolewski, Konrad Eleryk         

Przepis na HITY Z TIKTOKA [B.O.T.A., FERRARI] | ESKA XD - Ale to już było! #59
NAJNOWSZE