Karolina Sobczak

i

Autor: AKPA // Screen/Facebook/karolina.sobczak.5686 Karolina Sobczak cierpi na depresję

Gwiazdy

Gwiazda filmu "Cześć, Tereska" miała szansę na wielką karierę. Teraz walczy z chorobą

2024-03-25 13:09

Film psychologiczny "Cześć, Tereska" z 2001 roku w reżyserii Roberta Glińskiego, wywołał wówczas spore poruszenie wśród widzów. Zarówno za sprawą mocnej fabuły, jak i amatorskiej obsadzie, w której znalazły się dziewczyny z domu dziecka: Aleksandra Gietner, która zagrała Tereskę oraz Karolina Sobczak, która wcieliła się w postać Renaty. Karolina obecnie mierzy się z podstępną chorobą.

Film psychologiczny "Cześć, Tereska" z 2001 roku, w reżyserii Roberta Glińskiego, to niezwykle ważny obraz w polskiej kinematografii początki lat 2000, a popularność zyskał nie tylko dzięki mocnej fabule, lecz także dzięki wyjątkowej obsadzie, w której znalazły się dziewczyny z domu dziecka. Karolina Sobczak, wcielając się w postać Renaty, zdobyła uznanie widzów i krytyków. Po premierze filmu miała otwarte drzwi do wielkiej kariery aktorskiej, jednak nie skorzystała z wielu propozycji aktorskich, które były w zasięgu ręki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Dzień Walki z Depresją. Ta choroba nie wybiera. Zmagają się z nią także gwiazdy

SHORT - Co Pawełek trzyma w ryjku - Zegar | ESKA

Karolina Sobczak nie miała łatwego dzieciństwa

Karolina Sobczak, już od najmłodszych lat, musiała stawiać czoła trudnościom. Wychowywała się w domu dziecka, gdyż jej rodzice nie chcieli się nią zajmować. W wieku 16 lat, będąc w ciąży, musiała szybko znaleźć pracę i tak trafiła na plan filmowy, gdzie reżyser Robert Gliński dostrzegł drzemiący w niej talent.

Aktorka filmu "Cześć, Tereska" zrezygnowała z kariery dla miłości

Rola Renaty w "Cześć, Tereska" przyniosła Karolinie Sobczak rozgłos i uznanie. Nagrody aktorskie, w tym ta zdobyta na Festiwalu w Chicago, potwierdziły jej talent. Jednakże, mimo obiecującej przyszłości w branży filmowej, Sobczak zdecydowała się na życie u boku swojego ukochanego i macierzyństwo. Dzisiaj, z perspektywy lat, wyznaje, że niektóre decyzje były nietrafione, a teraz inaczej pokierowałaby swoją karierą.

Byłam młoda i głupia, i porzuciłam karierę dla miłości. Czy było warto? Dziś wiem, że nie. Żałuję, bo — umówmy się — dzisiaj byłabym gwiazdą, w końcu po „Teresce” był duży szum wokół mnie. Ale byłam zakochana i dopiero po latach wyciągnęłam wnioski. Czasu nie cofnę, a ja nie mam się czego wstydzić

- powiedziała w rozmowie z "Plejadą".

Karolina Sobczak walczy z depresją

40-latka ma troje dzieci. Wiedzie życie w Wielkiej Brytanii u boku swojego partnera. W wywiadzie zdradziła, że w tej chwili nie pracuje przez chorobę, która mocno odbija się na jej zdrowiu. Karolina Sobczak walczy z depresją.

Codziennie od lat przyjmuję garść leków. Nigdy się nad sobą nie użalałam i nie rozpamiętuję tego, co było, ale faktycznie było źle w moim domu (...) było pijaństwo i patologia. Udało mi się z tego uwolnić, bo od zawsze miałam ambicję w życiu, marzyłam o dzieciach oraz o pięknym, przytulnym i czystym domu. Nigdy nie piłam alkoholu, co było moją świadomą decyzją

- wyznała.

POTRZEBUJESZ POMOCY?

W przypadku depresji należy szukać pomocy w następujących placówkach:

 • Poradnie Zdrowia Psychicznego,
 • Centra Zdrowia Psychicznego,
 • Ośrodki Interwencji Kryzysowej,
 • Poradnie Psychologiczno-Pedagogiczne (dla dzieci i młodzieży),
 • Szpitale psychiatryczne.

Można również skorzystać z telefonów zaufania:

 • Telefon Zaufania Fundacji „Twarze Depresji” 22 290 44 42
 • Całodobowa Linia Wsparcia 800 70 2222
 • Antydepresyjny Telefon Forum Przeciwko Depresji (22) 594 91 00
 • Telefon zaufania dla dzieci 116 111
 • Telefon dla Rodziców i Nauczycieli 800 100 100
 • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka  800 121 212

Kiedyś nie mieli gdzie mieszkać, dziś ich twórczość zna każdy. Te gwiazdy pokonały przeciwności losu! [GALERIA]