Greta Thunberg zabija motoryzację? Jeremy Clarkson nazwał ją IDIOTKĄ!

2019-11-28 14:25 mw
Jeremy Clarkson i Greta Thunberg
Autor: The Canadian Press/Associated Press/East News, REX/Shutterstock/EAST NEWS

Greta Thunberg budzi skrajne emocje - jedni kochają nastolatkę ze Szwecji za determinację w walce o ratowanie planety, a inni nienawidzą i zarzucają tanie efekciarstwo. Do największych wrogów Grety Thunberg należy z całą pewnością brytyjski dziennikarz motoryzacyjny i publicysta Jeremy Clarkson. Były prowadzący Top Gear nazywa nastolatkę "idiotką" i zarzuca jej zamordowanie programów motoryzacyjnych.

Greta Thunberg stała się w ostatnich miesiącach twarzą obrońców klimatu, stając na czele strajku klimatycznego i w ostrych słowach wzywając głowy państw do jak najszybszych i zdecydowanych działań w kierunku ratowania Ziemi przed zgubnymi skutkami zmian klimatycznych. 16-latka ze Szwecji nie bała się wykrzyczeć w twarz możnym tego świata, że nie robią nic, aby ratować planetę.

Słowa Grety Thunberg zachwyciły ekologów, ale przysporzyły jej też wielu wrogów. Chyba najpotężniejszym, a na pewno najbardziej znanym przeciwnikiem Grety Thunberg jest prezydent Stanów Zjednoczonych. Donald Trump swego czasu wdał się nawet w twitterową potyczkę, wyśmiewając determinację nastoletniej aktywistki.

JEREMY CLARKSON NAZYWA GRETĘ THUNBERG "IDIOTKĄ"

Kilka tygodni później w podobnym tonie wypowiedział się inny znany mężczyzna w zaawansowanym wieku - brytyjski dziennikarz Jeremy Clarkson. Niestety ex prowadzący popularny program motoryzacyjny Top Gear zrobił to mniej subtelnie, niż Trump.

Najpierw Jeremy Clarkson nazwał Gretę Thunberg "rozpieszczonym bachorem". Jego tweet wywołał ogromną burzę, ale Clarkson bynajmniej nie zamierza przepraszać.

Jego kolejna wypowiedź jest jeszcze gorsza - tym razem dziennikarz nazwał nastolatkę ze Szwecji "IDIOTKĄ"!

59-letni Jeremy Clarkson w rozmowie z brytyjskim The Sun powiedział:

(Greta - red.) to idiotka. Opowiadanie dookoła, że wszyscy umrzemy, nie rozwiąże moja droga żadnego problemu. Mógłbym choćby zaraz rozpocząć strajk, pożyczyć 16 metrowy jacht z włókien węglowych z zapasowym silnikiem diesela, popłynąć do Ameryki i nakrzyczeć na prezydenta Trumpa. Mógłbym to zrobić, ale niczego w ten sposób nie osiągnę. Zamiast tego, czas rozmawiać z naukowcami.

To niestety nie wszystko. Jeremy Clarkson wylał także na Gretę Thunberg żal za spadek popularności programów motoryzacyjnych.

Żaden ze znanych mi ludzi poniżej 25 roku życia w najmniejszym stopniu nie interesuje się samochodami - Greta Thunberg zabiła programy motoryzacyjne

- powiedział Clarkson.

Może czas opowiadać w nich o samochodach elektrycznych?

Nasi Partnerzy polecają
NAJNOWSZE