Greta Thunberg odpowiedziała na tweet Donalda Trumpa. Wymiana złośliwości?

2019-09-25 10:10 mw
Greta Thunberg
Autor: face to face/FaceToFace/REPORTER

16-letnia aktywistka ze Szwecji zaszokowała świat swoim emocjonalnym wystąpieniem na forum ONZ. Greta Thunberg skarciła polityków za bezczynność w sprawie drastycznych zmian klimatu. Wystąpienie Grety Thunberg skomentował na Twitterze Donald Trump. Prezydent USA zrobił to w dość złośliwy sposób... i szybko doczekał się rewanżu ze strony nastolatki. Zobaczcie, jak Greta Thunberg zareagowała na tweet Trumpa.

Greta Thunberg nie schodzi z ust całego świata po swoim emocjonalnym wystąpieniu w ONZ. Nastoletnia szwedzka aktywistka przypłynęła do Stanów Zjednoczonych specjalnie po to, żeby uświadomić światowym przywódcom, jak szkodliwa dla naszej planety jest ich bezczynność w sprawie drastycznych zmian klimatu, jakich w ostatnim czasie wszyscy doświadczamy.

Świat obiegły wymowne zdjęcia, na których Greta Thunberg z groźną miną patrzy w stronę przechodzącego obok niej Donalda Trumpa. Nie jest tajemnicą, że to właśnie prezydent Stanów Zjednoczonych jest jednym z głównych adresatów słów młodej aktywistki - jako przywódca jednego z największych światowych mocarstw ma z pewnością wiele narzędzi, których mógłby użyć dla poprawy ochrony środowiska.

DONALD TRUMP KOMENTUJE WYSTĄPIENIE GRETY THUNBERG. AKTYWISTKA ODPOWIADA

W swoim emocjonalnym wystąpieniu w ONZ Greta Thunberg powiedziała m.in. że politycy okradają jej pokolenie z marzeń o przyszłości.

Jak śmiecie odwracać wzrok? Przyjeżdżacie tutaj i mówicie, że robicie wystarczająco dużo, podczas kiedy wasze plany i rozwiązania wciąż są mgliste [...]  Zniszczyliście moje marzenia i dzieciństwo. A i tak wciąż należę do szczęśliwców. Ludzie cierpią i umierają, całe ekosystemy się rozpadają. To początek ery masowego wymierania, a wy nadal mówicie tylko o pieniądzach i opowiadacie swoje bajki o wzroście gospodarczym

- powiedziała na forum szczytu ONZ Greta Thunberg.

Wystąpienie szwedzkiej aktywistki skomentował na Twitterze Donald Trump. Prezydent Stanów Zjednoczonych chyba dość ironicznie napisał przy zdjęciu Grety:

Wygląda na bardzo szczęśliwą, młodą dziewczynę, patrzącą w jasną i wspaniałą przyszłość. Miło na to popatrzeć!

Miła i wspaniała przyszłość? Chyba nie o tym mówiła w ONZ Greta Thunberg...

Nastoletnia aktywistka nie zostawiła tweeta Donalda Trumpa bez komentarza. W polu "bio" na Twitterze napisała o sobie:

Bardzo szczęśliwa, młoda dziewczyna, patrzącą w jasną i wspaniałą przyszłość.

ZOBACZ TEŻ:

NAJNOWSZE