Gigi Hadid będzie przysięgłą w procesie Harveya Weinsteina? Mogła się wykręcić, ale...

2020-01-13 22:18 nk
Gigi Hadid i Harvey Weinstein
Autor: Kristin Callahan/ACE Pictures / SplashNews.com/East News, Alcir N. da Silva/Polaris Images/East News

Zgodnie z prawem w USA, każdy obywatel może dostać wezwanie do odbycia obowiązkowej służby jako przysięgły w sądzie. Czy Gigi Hadid będzie decydować o wyroku dla oskarżonego o przestępstwa seksualne producenta filmowego? To o tyle ciekawe, że Harvey Weinstein miał składać niedwuznaczne propozycje jej przyjaciółce!

Czy Gigi Hadid będzie przysięgłą w sprawie Harvey'a Weinsteina? Jest takie prawdopodobieństwo!

Prawo USA przewiduje, że każdy obywatel może być wezwany do obowiązkowego uczestnictwa w procesie sądowym jako przysięgły. Tamtejsze rozprawy opierają się bowiem na systemie, według którego to obywatele, nie zawodowi sędziowie, wydają werdykty. Sędzia pilnuje porządku i przestrzegania regulaminu. Zasądza też karę, jednak to, czy oskarżony zostanie uznany winnym, czy nie, zależy od przysięgłych.

Nie każdy obywatel zostaje przysięgłym - przed procesem odbywają się wybory odpowiednich osób, spośród wielu wezwanych na nie osób. Stawienie się na takich wyborach jest obowiązkowe pod karą grzywny lub nawet aresztu.

Gigi Hadid przysięgłą w procesie Harvey'a Weinsteina?

W poniedziałek, 13 stycznia 2020 (co ciekawe, w dniu ogłoszenia nominacji do Oscara), odbyła się kolejna tura wyborów ławy przysięgłych do procesu Harveya Weisteina. Wśród wezwanych osób znalazła się Gigi Hadid, która trafiła na listę 120 osób przechodzących do następnego etapu.

Gigi Hadid mogła wykręcić się od obowiązku, jednak najwyraźniej nie zrobiła tego, skoro przeszła dalej.

Nie jest tajemnicą, że Gigi Hadid przyjaźni się z Carą Delevingne, która miała rzekomo swoje niemiłe doświadczenia, związane z Harveyem Weinsteinem. Producent filmowy miał wypytywać modelkę o jej życie seksualne, a nawet robić jej niedwuznaczne propozycje.

Gigi Hadid łatwo byłoby z pewnością wykręcić się z uczestnictwa w procesie ze względu na osobisty stosunek do sprawy, a jednak tak się najwyraźniej nie stało. Gwiazda jeszcze nie została co prawda osobiście wybrana do składu ławy przysięgłych na proces Weinsteina, ale ma na to coraz większe szanse. To byłby bardzo ciekawy obrót sprawy.

Gigi Hadid w sądzie
Autor: Kristin Callahan/ACE Pictures / SplashNews.com/East News
Harvey Weinstein w sądzie
Autor: Alcir N. da Silva/Polaris Images/East News
NAJNOWSZE