Gabby Petito nie żyje. FBI potwierdza śmierć 22-letniej blogerki [NOWE SZCZEGÓŁY]

2021-09-22 9:46 mm
Śmierć Gabby Petito
Autor: Octavio Jones/Getty AFP/East News

Najczarniejszy scenariusz niestety potwierdził się: Gabby Petito nie żyje. FBI wydała oficjalny komunikat, w którym potwierdza śmierć 22-letniej blogerki. Jak zginęła Gabby Petito i co wspólnego z jej śmiercią ma chłopak blogerki?

We wtorek 21 września agenci FBI potwierdzili, że Gabby Petito nie żyje. Śledczy poinformowali, że ciało znalezione w niedzielę w Wyoming należy do poszukiwanej od 10 dni blogerki.

Służby potwierdzają jednocześnie najgorsze przypuszczenia - Gabby Petito została prawdopodobnie zamordowana.

Gdzie jest chłopak Gabby Petito?

Co dokładnie stało się podczas wakacyjnej podróży Gabby Petito i jej narzeczonego? Gdzie jest obecnie Brian Laundrie?

W poniedziałek służby przeszukały rodzinny dom chłopaka Gabby Petito oraz dom należący do jego siostry. On sam zniknął bez śladu krótko po tym, jak rodzina dziewczyny zgłosiła jej zaginięcie. Wcześniej odmawiał udzielenia jakichkolwiek informacji na temat tego, co wydarzyło się podczas jego podróży z Gabby. Zamiast tego, Brian Laundrie wynajął adwokata.

Po wykonaniu sekcji zwłok na ciele kobiety odnalezionej w niedzielę w Wyoming, FBI poinformowała, że przyczyną śmierci dziewczyny było zabójstwo. Rzecznik agencji federalnej zdradził także, że chłopak Gabby Petito jest obecnie poszukiwany w związku ze śmiercią blogerki. FBI wzywa do ujawnienia miejsca jego pobytu, ale póki co nie nazywa go oficjalnie podejrzanym o zabójstwo dziewczyny.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 17.09.2021

Gabby Petito prowadziła na Instagramie profil poświęcony podróżom. W lipcu tego roku dziewczyna wybrała się wraz ze swoim narzeczonym w podróż przez Stany Zjednoczone. Ich celem było zachodnie wybrzeże USA, a po drodze para zamierzała zwiedzać parki narodowe.

Rodzina straciła kontakt z Gabby, kiedy ta znajdowała się w Utah. Matka blogerki, z którą ta dotąd miała świetny kontakt, zaczęła otrzymywać tajemnicze smsy, m.in. o braku zasięgu w parku Yosemite.

Para podróżowała białym vanem marki Ford. Kiedy w sieci ruszyły poszukiwania Gabby Petito, pewien Amerykanin opublikował film, w którym prawdopodobnie przypadkiem uwiecznił stojący na poboczu samochód blogerki. Niewykluczone, że już wtedy dziewczyna nie żyła.

NAJNOWSZE