Ewa Chodakowska do tych, którzy namawiają ją do macierzyństwa: "Mam prawo nie mieć dzieci"

2021-04-06 15:07 kp
Ewa Chodakowska
Autor: WBF

Ewa Chodakowska już wiele razy głośno mówiła, że nie marzy o dzieciach, jednak mimo to internauci wciąż zarzucają ją pytaniami na temat założenia rodziny. Gdy kilka miesięcy temu trenerka adoptowała psa, złośliwi zarzucali jej, że zamiast czworonoga, powinna pomyśleć o macierzyństwie. Teraz Ewa raz na zawsze chce zamknąć ten temat.

Ewa Chodakowska to jedna z najbardziej znanych Polek, która od lat cieszy się niezwykłą karierą zawodową, sympatią fanów i wysokimi zarobkami, a w życiu prywatnym - mężem i psem. Zdaniem niektórych wciąż nie może jednak mówić o sobie, że jest kobietą spełnioną, a wszystko dlatego, że nie posiada dzieci.

39-letnia trenerka nie ukrywa jednak, że obecnie nie chce mieć dzieci i być może nigdy nie będzie chciała ich mieć. Nie brakuje jednak osób, które nie chcą uszanować jej decyzji i którym wydaje się, że mają prawo pouczać ją w sieci na temat tego, czy powinna założyć rodzinę. A moment, w którym Ewa Chodakowska adoptowała psa, stał się dla nich doskonałym powodem, by znów wbić jej szpilę z powodu braku potomstwa.

Eska XD #019 - życie jak w serialu

Ewa Chodakowska zamyka temat dzieci

Zirytowana ciągłymi pouczeniami Ewa Chodakowska po raz kolejny poruszyła temat na Instagramie i zaznaczyła, że nie życzy sobie wtykania nosa w jej życie osobiste. Co całkowicie zrozumiałe, trenerka jest zmęczona komentowaniem jej decyzji o rezygnacji z macierzyństwa.

W odpowiedzi na zbulwersowane wiadomości o treści: „ZAMIAST DZIECI KUPIŁAŚ SOBIE PSA? Kiedyś pożałujesz.” 🤔🤔🤔....Swoje słowa kieruje przede wszystkim do kobiet, bo mężczyźni nie upominają mnie w tej kwestii .. ciekawe dlaczego 🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️

Kochane Kobiety ♥️ Nie próbuje zastąpić dziecka psem 🤦🏼‍♀️

PO PROSTU NIE MAM DZIECI..PO PROSTU MAM PSA..Jedno nie ma nic wspólnego z drugim..

Mam prawo NIE MIEĆ DZIECI..I mam prawo - no i tu skandal 😂😂😂 - być i czuć się przy tym KOBIETĄ SPEŁNIONĄ 💪🏻

Podziwiam i chylę czoła przed KAŻDĄ MATKĄ, co nie znaczy, ze jest to JEDYNA DROGA 🙏🏻

Pozwólmy KOBIETOM O SOBIE DECYDOWAĆ! Nie wybierajmy za nie, nie oczekujmy, żeby ŻYŁY TAK, JAKBYŚMY MY TEGO CHCIAŁY 🙏🏻

KOBIETA MA PRAWO NIE MIEĆ DZIECI.

...i to nie znaczy ze jest NIEKOMPLETNA, BEZWARTOŚCIOWA, czy jest NIEWYSTARCZAJĄCO KOBIECA 🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️

Dobrowolna bezdzietność, to tez WYBOR I PRAWO KAŻDEJ KOBIETY.

I TU POSTAWIE KROPKĘ 😘

- napisała.

W komentarzach fanki Ewy Chodakowskiej stanęły po jej stronie - bez względu na to, czy same są matkami.

Cudowne slowa👏👏👏👏 My rowniez nie mamy dzieci, z WYBORU. Dzieci unieszczesliwilyby mnie a uwazam, ze zaden czlowiek nie zasluguje na nieszczescie ani matka ani dziecko. To przerazajace, ze w Polsce nadal dzieci sa OBOWIAZKOWE. Mieszkam we Wloszech i tu 1/4 kobiet nie ma NIGDY dzieci, wiele z nich z wyboru. Tak bardzo chcialabym aby takze w mojej Ojczyznie kobiety przestaly byc molestowane o dzieci. Tak, MOLESTOWANE. Bo jest to forma mobbingu i powinna byc surowo zakazana! Brawa za odwage Kochana!❤️

Oj temat ciężki. Sama się z tym zmagam, głównie ze strony rodziny. Bo przecież jak to tak tyle po ślubie i nawet nie planujemy dzieci, a ciagle tylko gadam o swoich pieskach 🙈 Za to poziom mojego spełnienia teraz jest na tyle wysoki, że tym bardziej temat dziecka odchodzi na drugi plan i daję sobie furtkę na to, że może nigdy nie będę ich mieć. Zobaczymy 🙌

Gratuluję braku empatii kobietom zadającym takie pytania. Ewa może być okazem zdrowia, wiele innych kobiet też i mogą nie czuć potrzebny posiadania dzieci, po prostu! A co z kobietami które starają się o ciążę, ale bezskutecznie? Co z kobietami, które muszą słuchać tych pytań wiedząc, że nigdy nie będą mamami, bo po prostu ze względów zdrowotnych nie mogą?! Litości... Nie wbijamy sobie nawzajem noży w serca, w wystarczająco trudnych czasach żyjemy.

każda kobieta powinna wiedzieć, co dla niej dobre. Nie każda musi mieć dzieci. Ja jestem matka i chce mieć dzieci. Ale to nie znacZy chyba, ze jakbym ich nie miala, nie mogłabym być szczęśliwa i miałabym być szykanowana przez otoczenie ;-)

Nie miałam dzieci - było „oj źle”. Miałam psa - „psa masz? Dziecko sobie zrób. Mam jedno dziecko - „oj tylko jedno?” albo „masz jedno to nie rozumiesz tych co mają ich 2...” 🤯 Niech każdy zajmie się sobą. Amen

- czytamy w dyskusji pod postem.

Myślicie, że krytycy Ewy Chodakowskiej przyjmą do wiadomości, że ma ona prawo do własnych wyborów?

NAJNOWSZE