Eurowizja: Ile punktów dla Polski? Rafał Brzozowski w finale Eurowizji?

2021-05-20 10:04 mm
Eurowizja 2021 - Rafał Brzozowski - Polska
Autor: youtube.com / Eurowizja

Ile punktów dla Polski po występie Rafała Brzozowskiego? Czy polska piosenka weszła do finału Eurowizji 2021? Te pytania z całą pewnością zadawać będą tysiące polskich fanów śledzących drugi półfinał Eurowizji. W czwartek 20 maja przekonamy się, czy Polska weszła do finału tegorocznego konkursu Eurowizja i jak poradził sobie Rafał Brzozowski z piosenką "The Ride". Jak wyglądają jego szanse na tle innych kandydatów?

Wyniki Eurowizji 2021, a zwłaszcza wyniki drugiego półfinału, z pewnością spędzają sen z powiek niejednego polskiego fana. Jak poradził sobie Rafał Brzozowski? Czy europejscy widzowie dobrze ocenią polską piosenkę "The Ride", z którą prezenter TVP reprezentuje w tym roku nasz kraj? Które miejsce zajął Rafał w drugim półfinale i czy polska piosenka pojawi się na scenie w Rotterdamie także w sobotę 22 maja?

Finał Eurowizji z udziałem Polski to marzenie wielu fanów, ale rankingi i typowania publikowane przed konkursem nie pozostawiają wątpliwości: Rafałowi Brzozowskiemu będzie bardzo trudno pokonać konkurencję, bo na dzień przed rozpoczęciem konkursu zajmował w rankingach miejsce na szarym końcu stawki!

Na szczęście historia konkursu Eurowizja zna wiele przypadków, kiedy spisani na straty wykonawcy okazywali się "czarnym koniem" plebiscytu, niejednokrotnie trafiając na szczyt najpopularniejszych piosenek Eurowizji.

Eurowizja 2021: Ile punktów dla Polski?

W historii Polski na Eurowizji bywało różnie. Nasz kraj ma na koncie kilka wspaniałych edycji, jak choćby pamiętny występ Edyty Górniak w Dublinie w 1994 roku. Polska piosenka zdobyła wtedy 166 punktów, a Edyta zajęła 2. miejsce w całym konkursie.

Jeszcze więcej punktów zdobył wiele lat później Michał Szpak. Polski artystka otrzymał ich aż 229. Ostatecznie zajął jednak 8. miejsce.

Ile punktów Polska zdobędzie w tym roku? Rafał Brzozowski raczej nie może liczyć na tak dobry wynik - w każdym razie póki co niewiele na to wskazuje. Na dzień przed rozpoczęciem konkursu polska piosenka zajmuje drugie miejsce... od końca. Mowa oczywiście o rankingach, a nie o oficjalnej punktacji. Na prawdziwy wynik Rafała musimy zaczekać do czwartkowego wieczoru. Polski kandydat zaprezentuje się w Rotterdamie 20 maja około godziny 21:00.

Trzymacie kciuki za Rafała? Wierzycie, że uda mu się zdobyć tyle punktów, żeby wejść do finału Eurowizji?

Eurowizja 2021. Edyta Górniak kontra Rafał Brzozowski
NAJNOWSZE