Eurowizja 2021: Litwa z hymnem pandemii. The Roop trafili w punkt!

2021-05-17 14:24 kp
Eurowizja 2021 - Litwa - The Roop
Autor: Youtube/ Eurovision Song Contest

"To bezpieczne, gdy tańczę sam!" - śpiewa w swojej piosence na Eurowizję 2021 reprezentacja Litwy, zespół The Roop. Trzeba przyznać, że żaden kraj nie trafił tak bardzo z tekstem w pandemiczny klimat, jaki towarzyszy nam od ponad roku i z powodu którego nie odbył się poprzedni konkurs Eurowizji. Litwa ma szansę na zwycięstwo? Z pewnością zakończą na dobrej pozycji!

Przed uczestnikami Eurowizji 2021 zwieńczenie ich wielomiesięcznych przygotowań do konkursu, czyli występy w Rotterdamie. Show na żywo to dla niektórych z nich szansa na pokazanie swojej piosenki w zupełnie nowym świetle i zdobycie sympatii tych, którzy dotąd sceptycznie podchodzili do ich propozycji. Tak zadziało się chociażby w przypadku reprezentantki Cypru, choć również komentarze pod próbami Rafała Brzozowskiego sugerują, że The Ride zyskuje podczas występów.

Tymczasem w rankingach najlepszych piosenek Eurowizji 2021 coraz lepiej radzi sobie też Litwa. The Roop, czyli reprezentanci Litwy na Eurowizji 2021 startują z tanecznym kawałkiem o wymownym tytule Discoteque. Temat nie na czasie w samym środku pandemii? Nie ma nic bardziej mylnego!

ESKA XD #022 - LODY EKIPY, Promyk nadziei, odchudzanie po lockdownie, rekordowe mandaty

Eurowizja 2021 - Litwa

The Roop z pewnością powalczą o wysokie miejsce w konkursie, o czym świadczą komentarze pod piosenką Litwy na Eurowizji 2021. Discoteque bawi internautów do łez - wszystko z powodu bardzo trafnego tekstu, w którym wokalista śpiewa, że idzie na dyskotekę i... dla bezpieczeństwa będzie tańczył na niej sam. W połączeniu z choreografią i minami frontmana całość robi bardzo fajne wrażenie.

Reprezentant Litwy na Eurowizji 2021 to zespół pochodzący z Wilna z wokalistą Vaidotasem Valiukevičiusem na czele. Grupa już od 2018 roku starała się wygrać litewskie eliminacje na Eurowizję - udało im się to w ubiegłym roku, jednak z powodu pandemii konkurs odwołano.

Jak dotąd w historii swoich występów na Eurowizji Litwa nie mogła pochwalić się znaczącymi sukcesami. Najlepszy wynik kraj osiągnął w w 2006 roku w Atenach, kiedy to grupa LT United uplasowała się na szóstym miejscu. Tym razem reprezentacja Litwy otworzy 1. półfinał Eurowizji 2021, który odbędzie się już 18 maja.

>> Eurowizja 2021, 1. półfinał - kolejność występów. Które państwo na scenie?

Czy piosenka Litwy na Eurowizji 2021 poradzi sobie lepiej? Posłuchajcie!

NAJNOWSZE