Emma Watson skrytykowana za Blackout Tuesday! Dodała... za dużo zdjęć

2020-06-03 13:14 KP
Emma Watson
Autor: Sebadelha Julie/ABACA/Abaca/East News

W imię solidarności z protestującymi w Stanach Zjednoczonych gwiazdy z całego świata "wygasiły" we wtorek w ramach Blackout Tuesday media społecznościowe, dodając na swoje profile czarne zdjęcia. Nie wszyscy internauci pochwalili ten gest - część z nich uznała, że milczenie nie jest tu dobrym rozwiązaniem. Szczególna krytyka spadła na Emmę Watson.

Fani Emmy Watson są przyzwyczajeni do tego, że ich idolka udziela się w najbardziej palących kwestiach. Emma to dziś bowiem nie tylko aktorka, ale i aktywistka - gwiazda wiele razy wypowiadała się na ważnych konferencjach, a wśród jej zainteresowań znajdują się przede wszystkim ochrona środowiska i równouprawnienie. Być może dlatego jej wielbiciele poczuli się zawiedzeni, gdy w obliczu protestów w USA gwiazda ograniczyła się do wzięcia udziału w akcji Blackout Tuesday.

Na czym ona polegała? Otóż we wtorek, by pokazać swoje wsparcie dla ruchu Black Lives Matter, gwiazdy publikowały na swoich profilach w mediach społecznościowych czarny kwadrat. Akcja spotkała się z mieszanymi uczuciami, bo wiele osób uznało, że walka z rasizmem zasługuje na znacznie poważniejsze kroki niż wrzucenie na Instagram czarnego zdjęcia.

Emma Watson skrytykowana za Blackout Tuesday

Do Blackout Tuesday dołączyła również Emma Watson. Gwiazda została jednak skrytykowana za swój gest - fanom nie spodobało się, że dodała aż trzy czarne zdjęcia, co w połączeniu z trzema białymi zdjęciami na jej profilu stworzyło ładny "obrazek". Internauci zarzucili jej, że zamiast zabrać głos, zajęła się estetyką swojego profilu... zobaczcie, jak to wygląda:

Emma Watson na Instagramie
Autor: Instagram/ Emma Watson

Emma, tu nie chodzi o estetykę

Black Lives Matter nie powstało dla estetyki na twoim profilu, jesteś dorosłą kobietą, usuń to

Robisz to dla wyglądu, zrób coś jeszcze, przekaż dotację

Dlaczego dodajesz ramki, które pasują do twojego Instagrama?

- to kilka komentarzy pod zdjęciami na profilu Emmy Watson. Fani aktorki zaczęli nawoływać, by zamiast publikować czarne zdjęcia, gwiazda wyraziła swoje zdanie, wsparła ruch Black Lives Matter lub przekazała fundusze na rzecz walki z rasizmem.

Wy też uważacie, że Blackout Tuesday to niewypał?

Filip Lato zaśpiewał megahit The Weeknd. Ten wykon w Domowym Graniu to Mount Everest muzyki!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

NAJNOWSZE