Eminem, Music To Be Murdered By: Nowa płyta to nie pierwszy skandal Eminema. Pamiętacie?

2020-01-19 18:09 nk
Eminem i Rihanna
Autor: Frank Micelotta/PictureGroup/EAST NEWS

Eminem wydał bez zapowiedzi nową płytę, Music To Be Murdered By. Album zaiwera sporo kontrowersyjnych tekstów, a jeden z nich już zdążył wywołać niemały skandal. Afery z innymi artystami w tle to jednak dla rapera z Detroit normalka! Przypominamy największe konflikty w jego karierze. Pamiętacie te skandale?

17 stycznia 2020 ukazała się nowa płyta Eminema, Music To Be Murdered By. Album totalnie zaskoczył fanów, bo Em wcale go nie zapowiadał!

Eminem lubi obrażać innych? Robi to nie pierwszy raz!

Zaskoczeniem mogą być także niektóre teksty na krążku, choć - prawdę mówiąc - to, że Em zaczepia, a nawet obraża w swoich utworach innych artystów, wielkim szokiem dla jego największych fanów raczej nie jest. Raper z Detroit od początku kariery nie gryzie się w język, jeśli chodzi o rapowania kontrowersyjnych tekstów, w których chętnie wspomina o innych muzykach.

Pamiętacie te afery?

Eminem vs. Tyler, The Creator

W swojej piosence Fall Eminem rapuje, że Tyler, the Creator (na temat jego biseksualności spekuluje się od dawna) to "ci*ta", który "wielbi jaja D12". "Jeśli chcesz mnie krytykować, powinieneś być co najmniej równie dobry lub lepszy" - dodaje.

Eminem vs. Machine Gun Kelly

We wrześniu 2018 Eminem wdał się w wojnę na teksty z Machine Gun Kellym. konflikt między artystami rozpoczął się w 2012 roku, kiedy Kelly opublikował kontrowersyjny tweet, w którym komentował wygląd nastoletniej wówczas córki Eminema, Hailie.

Eminem vs. Iggy Azalea

W listopadzie 2014 do sieci trafił fragment piosenki, w której Eminem chwali krągłości Nicki Minaj i sugeruje, że Iggy Azalea nie ma się czym pochwalić, jeśli chodzi o pupę. Zdaje się też ostrzegać australijską raperkę, by nie prowokowała go do gwałtu.

Eminem vs. Lana Del Rey

Eminem obraził Lanę Del Rey w piosence Shady Cxvpher, w której freestyle'uje: "Grać grzecznie? Dzi*ko, przywalę Lanie Del Rey prosto w twarz dwa razy". Pomyśleć, że wcześniej Lana komplementowała rapera w wywiadzie, mówiąc, że jest świetnym tekściarzem,

Eminem vs. Rihanna

W listopadzie 2019 do sieci wyciekł fragment piosenki Things Get Worse, w którym Eminem rapuje: "Oczywiście, że jestem po stronie Chrisa Browna, ja też zlałbym s*kę".
Wytwórnia rapera odniosła się do wycieku, wyjaśniając, że fragment pochodzi z sesji nagraniowej na płytę Relapse z 2009 roku. Ostatecznie kawałek nie trafił na album. Słowa zostały zmienione, a fragment o Rihannie - usunięty. Numer nagrał B.o.B..

NAJNOWSZE