Esej Emily Ratajkowski najczęściej czytanym tekstem w New York Magazine w 2020 roku

2020-12-17 15:13 kp
Emily Ratajkowski
Autor: face to face/FaceToFace/REPORTER

Gdy Emily Ratajkowski ogłosiła, że zabiera się za pisanie o feminizmie, wiele osób potraktowało jej zapowiedzi z uśmieszkiem. Modelka dotąd była znana przecież głównie z seksownych zdjęć na Instagramie i półnagiego występu w teledysku Robina Thicke. Tymczasem Emily Ratajkowski utarła nosa krytykom - jej esej stał się najczęściej czytanym tekstem w New York Magazine w 2020 roku!

Emily Ratajkowski już od dawna zaznacza, że jest kimś znacznie więcej, niż modelką-specjalistką od półnagich zdjęć. Celebrytka od miesięcy pracowała nad własną książką i w październiku ogłosiła, że jej zbiór esejów My Body jest już gotowy.

Wcześniej Emily Ratajkowski zadebiutowała na łamach New York Magazine. We wrześniu modelka opublikowała esej Buying Myself Back, w którym opisuje swoją współpracę z fotografem Jonathanem Lederem. Modelka opowiada w tekście, jak zgodziła się na sesję zdjęciową w domu Ledera, podczas której fotograf miał ją upić i zrobić serię jej najbardziej erotycznych zdjęć. Emily nie ma wątpliwości, że została wykorzystana. W tekście zastanawia się, w jakim stopniu inni ludzie i opinia publiczna może rościć sobie prawa do decydowania o jej życiu i o jej ciele.

ESKA XD #012

Emily Ratajkowski hitem New York Magazine

Teraz na swoim profilu na Instagramie Emily Ratajkowski ogłosiła, że jej esej stał się najchętniej czytanym tekstem w magazynie w 2020 roku.

Łał. Łał! Mój esej, Buying Myself Back, jest najczęściej czytanym artykułem z New York Magazine w 2020 roku (w wersji drukowanej i sześciu witrynach cyfrowych)! Dziękuję wszystkim, którzy czytają. Jeśli nie mieliście okazji, link znajduje się w moim bio. Jestem zaszczycona i muszę powiedzieć, że to może być najważniejszy punkt mojego roku.

- napisała modelka.

Po takim sukcesie Emily Ratajkowski nie musi obawiać się o sukces swojej książki. Zbiór esejów będzie miał premierę w 2022 roku - wtedy już modelka będzie świętowała w powiększonym gronie. Emily spodziewa się dziecka, które przyjdzie na świat wiosną przyszłego roku.

NAJNOWSZE