Elon Musk kupił bilet na lot... Virgin Galactic! Kosmiczna zabawa miliarderów trwa

2021-07-12 16:41 mm
Elon Musk
Autor: BRITTA PEDERSEN/AFP/East News

Wyścig miliarderów o podbój kosmosu dopiero się rozkręca. I na pewno nie zabraknie w nim spektakularnych zwrotów akcji i niespodzianek. Jedną z nich sprawił właśnie Elon Musk. Szef SpaceX podobno postanowił zagrać na nosie Richardowi Bransonowi i kupił bilet na oferowany przez niego lot statkiem Virgin Galactic! Czyżby postanowił skraść rywalowi show?

Elon Musk znany jest z szalonych pomysłów, ale takiego ruchu w jego wykonaniu chyba nikt się nie spodziewał. A już na pewno nie Richard Branson, który w minioną niedzielę 11 lipca odbył pierwszy prywatny lot turystyczny na granicę kosmosu

Richard Branson mówił, że chce na własnej skórze sprawdzić, jakie wrażenia daje lot statkiem Virgin Galactic, zanim zaoferuje bilety swoim klientom. Zwłaszcza, że nie są to tanie wlotki: podróż w kosmos jego statkiem to koszt w przeliczeniu około miliona złotych.

Ale co to dla Elona Muska... Szef Tesli i firmy SpaceX, która również z powodzeniem podbija kosmos, podobno postanowił wprosić się na pokład Virgin Galactic. Dziennik Wall Street Journal donosi, że miliarder kupił bilet na lot Unity!

Dlaczego to zrobił?

Poza Bransonem i Muskiem w wyścigu o podbój kosmosu startuje też trzeci miliarder - założyciel firmy Amazon, Jeff Bezos. On również lada dzień zamierza osobiście polecieć w przestrzeń kosmiczną. Lot jego statku Blue Origin planowany jest na 20 lipca.

Być może Elon Musk, widząc sukcesy pozostałej dwójki miliarderów, próbuje po prostu przejąć pałeczkę i skupić uwagę mediów na sobie? Jeśli tak, to chyba mu się to udaje. 

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 02.07.2021
NAJNOWSZE