Tom Cruise, Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS)

i

Autor: ENT / SplashNews.com/East News, Jonathan William Mitchell/agefotostock/East News

Tom Cruise nie będzie pierwszym aktorem w kosmosie? Rosyjska gwiazda leci na ISS

2021-03-29 14:31

Tom Cruise wybiera się na Międzynarodową Stację Kosmiczną nakręcić kolejną część Mission:Impossible. Według dumnych zapowiedzi, amerykański gwiazdor miał być pierwszym aktorem, który wystąpi w przestrzeni kosmicznej. Okazuje się jednak, że na ISS może wyprzedzić go... rosyjska aktorka!

Kiedyś był wyścig zbrojeń, a obecnie mamy wyścig po kosmicznego Oscara. Rosjanie poinformowali, że zamierzają wysłać w kosmos aktorkę, która nakręci sceny na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Wcześniej podobną zapowiedzią zaszokował świat Tom Cruise. Amerykański aktor planuje polecieć na ISS w październiku 2021 roku. Kto będzie pierwszym w historii zawodowym aktorem występującym przed kamerą w przestrzeni kosmicznej?

Wyścig o pierwszy "klaps" w kosmosie

Jak donoszą media, Rosja chce najdalej za 6 miesięcy wysłać na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) swojego reżysera Klima Shipenko oraz aktorkę, która wystąpi w jego nowym filmie. Twórcy nie podali jeszcze nazwiska gwiazdy, która ma jako pierwsza nakręcić sceny filmowe w kosmosie. Poszukiwania odpowiedniej kandydatki podobno jeszcze trwają. Chętnych dziewczyn nie brakuje - do roli zgłosiło się podobno blisko 3000 młodych kobiet, z których wybrano 20 finalistek!

Film o roboczym tytule "Wyzwanie" ma opowiadać o heroizmie kosmonautów, a zdjęcia na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej są wstępnie zaplanowane końcówkę września. Ekipa miałaby dotrzeć na ISS 20.09.2021 i pozostać w przestrzeni kosmicznej do października. 

Wychodzi więc na to, że Tom Cruise przejdzie do historii w najlepszym razie jako pierwszy amerykański aktor w kosmosie...

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna powstała przy współpracy wielu krajów, w tym Stanów Zjednoczonych i Rosji. Konstrukcja składa się aż z 16 modułów ważących ponad 400 ton i ma wymiary około 108x74 metry. 

International Space Station krąży na wysokości około 400 km nad Ziemią, a pełne okrążenie zajmuje jej około 90 minut. Pierwsza załoga zamieszkała na ISS w 2000 roku. Łącznie na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej może przebywać do 6 członków załogi. 

Sonda
Oscary 2021 - najlepszy film. Kto wygra?
Eska XD #019 - życie jak w serialu