Elon Musk kupił 1255 respiratorów dla szpitali! Wcześniej lekceważył koronawirusa

2020-03-25 20:55 mw
Elon Musk
Autor: BRENDAN SMIALOWSKI/AFP/East News

Elon Musk nie tylko umie przyznać się do błędu, ale też zrekompensować ten błąd bardzo kosztownym gestem. Szef koncernu Tesla sfinansował zakup 1255 respiratorów dla kalifornijskich szpitali. Wszystko po to, aby wspomóc służbę zdrowia w walce ze skutkami pandemii koronawirusa. Przypomnijmy, że jeszcze całkiem niedawno Elon Musk lekceważył pandemię COVID-19.

Kiedy na początku marca epidemia koronawirusa na dobre przeniosła się z Chin na pozostałe kontynenty, Elon Musk wyśmiał na Twitterze panikę związaną z COVID-19. Szef firmy Tesla nazwał panikę wywołaną koronawirusem "głupią". 

Szybko jednak zmienił zdanie. Teraz Elon Musk z własnej kieszeni sfinansował zakup 1255 respiratorów, które trafią do szpitali w amerykańskim stanie Kalifornia, gdzie ulokowane są zakłady firmy Tesla.

KORONAWIRUS TO GŁUPOTA? ELON MUSK ZMIENIA ZDANIE

Tylko krowa nie zmienia poglądów - brzmi stare powiedzenie, które w tym przypadku zdaje się pasować idealnie. Miliarder Elon Musk zaledwie 3 tygodnie temu publicznie wyśmiewał osoby przejęte zbliżającą się pandemią wirusa SARS-CoV-2. Szybko jednak okazało się, że nie ma racji. Dziś koronawirus sieje strach na całym świecie, a wywołana nim choroba COVID-19 zbiera śmiertelne żniwo w wielu nawet bardzo rozwiniętych krajach.

Z koronawirusem zmagają się także Stany Zjednoczone, w tym również najbogatsza w tym kraju Kalifornia. To właśnie dla szpitali z tego stanu Elon Musk ufundował zakup 1255 respiratorów - urządzeń niezbędnych do ratowania życia ludzi chorych na COVID-19. 

Elon Musk sfinansował także zakup masek ochronnych dla pracowników placówek medycznych.

Grimes i Elon Musk
Autor: AFP/EAST NEWS
Koronawirus. Posłuchaj, czy wiesz jakie są objawy zakażenia. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
NAJNOWSZE