Polskie gwiazdy reagują na wyrok TK w sprawie aborcji! "Miałam osiem ciąż. Obumierały"

2020-10-23 9:06 kp

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził w czwartek, że aborcja w przypadku ciężkiego uszkodzenia płodu jest niezgodna z polską konstytucją, wywołał w kraju ogromne poruszenie. Wśród osób, które zabrały głos w sprawie, znalazło się wiele gwiazd - matek, które o decyzji TK mówią: "wyrok na kobiety". Zobaczcie, co opublikowały na swoich profilach na Instagramie!

Polskie gwiazdy nie pozostały obojętne wobec czwartkowego wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że wykonanie aborcji ze względu na ciężkie uszkodzenia płodu jest niezgodne z konstytucją. Taki wyrok oznacza niemal całkowity zakaz aborcji w Polsce, co wywołało falę protestów. O sytuacji w Polsce szeroko piszą zagraniczne media, które przypominają, że dotąd kraj miał jedno z najbardziej surowych praw dotyczących aborcji w całej Europie.

Na praktyczny zakaz aborcji w Polsce zareagowały gwiazdy. Na Instagramie pojawiło się mnóstwo postów, w których komentują one cała sytuację i dzielą się swoimi doświadczeniami z czasu ciąży.

ESKA XD #007

Gwiazdy przeciwko zakazowi aborcji

Komentujące gwiazdy sądzą, że wyrok Trybunału Konstytucyjnego to "wyrok na kobiety" - jak napisała Maffashion, który sprowadzi na nie wiele cierpienia.

To, co się dziś stało to skazanie tysięcy kobiet na cierpienie.Zwracam się zatem z pytaniem do ludzi odpowiedzialnych za tę decyzję:Jak nasze państwo jest przygotowane do niesienia pomocy kobietom, które zmusi do urodzenia nieodwracalnie uszkodzonych płodów?

- napisała Martyna Wojciechowska.

Chcesz czy nie, umrzesz czy nie, będziesz wyć z bólu i miotać się z cierpienia - nieważne! MASZ RODZIĆ! Martwe, pozbawione organów, zdeformowane - MASZ RODZIĆ - bo tak chce fundamentalistyczna władza!

- to z kolei ostre słowa Kingi Rusin.

Swoją osobistą historią podzieliła się Joanna Koroniewska. Aktorka, która dziś jest szczęśliwą mamą, ma za sobą trudne decyzje i nie wyobraża sobie, by pozbawić kobiet możliwości decydowania o sobie.

Mam 42 lata i dwoje szczęśliwie zdrowych dzieci. Ale ciąż miałam osiem. Aż sześć z nich nosiłam przy sercu do końca trzeciego miesiąca. Obumierały. Cierpienie tak wielkie, że tylko Rodzic będący w takiej sytuacji może to zrozumieć [...]. A przecież moja tak głęboko skrywana historia i przeżycia są niczym wobec kobiet, które będą wiedzieć jaki los spotka ich dziecko. Nie jestem sobie w stanie tego wyobrazić. I szczerze?! Kiedy słyszę, że „miało być chore a urodziło się zdrowe” to aż mnie krew zalewa. Graj w ruletkę. Próbuj. Ile wytrzymasz. NIKT NIE SIEDZI w naszych głowach. Nikt nie wie ILE jesteśmy jeszcze w stanie udźwignąć.

- czytamy.

Swoimi historiami podzieliły się też m.in. Olga Frycz i Magdalena Boczarska. Zobaczcie posty gwiazd w sprawie zakazu aborcji!

NAJNOWSZE