Dua Lipa złamała covidowe zasady? Policja interweniowała na planie jej klipu

2020-10-16 9:19 kp
Dua Lipa
Autor: VALERIE MACON/AFP/East News

W całej Europie wracają obostrzenia związane z koronawirusem. Pandemia znów przyspiesza, przez co musimy na nowo mocno ograniczyć nasze codzienne aktywności. Jedne z największych ograniczeń zostały wprowadzone w Wielkiej Brytanii. To właśnie tam Dua Lipa kręciła ostatnio swój nowy teledysk ze sporą ekipą pracowników. W pewnym momencie na planie pojawiła się policja.

Pandemia koronawirusa przyspiesza i nikt nie powinien o tym zapominać. O tym, że Covid-19 może dotknąć każdego, przekonało się już wiele gwiazd - od miesięcy dowiadujemy się o kolejnych przypadkach zakażeń w showbiznesie i choć niektórzy przechodzą je bezobjawowo, inni, jak np. Tom Hanks, zmagają się z poważnymi dolegliwościami.

Specjaliści znów apelują więc, by stosować się do najważniejszych zasad, które mogą uchronić przed zakażeniem: noszenia maseczki, dezynfekowania rąk i dystansu społecznego. Jednym z krajów, w którym już dziś obowiązują największe obostrzenia, jest Wielka Brytania. I to właśnie tam swój najnowszy teledysk kręciła Dua Lipa.

ESKA XD #006

Dua Lipa zapomniała o koronawirusie?

Jak donosi The Sun, w środowy wieczór Dua Lipa w otoczeniu statystów i pomocników pojawiła się w mocnej londyńskiej dzielnicy Shoreditch, gdzie pracowała nad swoim nowym teledyskiem. Serwis poinformował, że gwiazda wyglądała na zrelaksowaną i zgodnie z ich doniesieniami ani ona, ani większość jej ekipy miała nie nosić maseczek ani nie stosować zasad dystansu. Sytuacją zainteresowali się mieszkańcy dzielnicy, którzy - zgodnie z zasadami - przebywali w domach.

Dua i jej świta świetnie się bawili, ale dla tych, którzy mieszkali wokół nich, był to koszmar. Wyglądało na to, że ludzie na planie łamią zasady, a dystans społeczny w ogóle nie obowiązuje.Wokół roiło się od statystów i ludzi, którzy wyglądali na tancerzy. Niektórzy ludzie wyglądali, jakby też pili, więc skończyło się na tym, że było dość awanturniczo. Ludzie w okolicy przestrzegają prawa, więc widok gwiazdy popu, która otwarcie je łamie, był kiepski. Ktoś wezwał policję. Było późno w nocy i było tam pusto, ale ostatecznie to był policzek w twarz dla miejscowych, którzy musieli słuchać tego, co się dzieje.

- opowiedział świadek całego zajścia w rozmowie z The Sun.

Na miejscu w końcu pojawili się wezwani przez mieszkańców funkcjonariusze policji. Czy Dua Lipa łamała zasady związane z pandemią?

AKTUALIZACJA

22 października The Sun przeprosił Dua Lipę za insynuowanie, że gwiazda łamała zasady panujące w czasie pandemii. Jak się okazało, mieszkańcy wezwali policję ze względu na hałas, a nie łamanie zasad związanych z pandemią. Policja nie stwierdziła na miejscu żadnych uchybień.

>> Dua Lipa NIE łamała zasad w czasie pandemii! Tabloid przeprasza gwiazdę

NAJNOWSZE