Drake

i

Autor: CHRIS DELMAS/AFP/East News

Drake WYCOFAŁ swoje nominacje Grammy! Zaskakująca decyzja rapera

2021-12-07 12:11

Drake nie będzie walczyć o statuetki Grammy 2022! Raper niespodziewanie wycofał swoje nominacje do prestiżowych nagród. Muzyk nie wyjawił powodów swojej decyzji, ale w sieci pojawiły się głosy, że może mieć to związek z pozwami po tragedii na festiwalu Astroworld.

Przedstawiciele Recording Academy potwierdzili szokujące wiadomości: Drake postanowił wycofać swoje nominacje do nagród Grammy 2022!

O sprawie jako pierwszy poinformował magazyn Variety. Z ustaleń dziennikarzy wynika, że Drake za pośrednictwem swoich menedżerów zwrócił się do kapituły nagród o usunięcie swojego imienia z listy nominowanych artystów. Przedstawiciele akademii Grammy spełnili prośbę muzyka.

Drake walczył o statuetkę za najlepszy album rap (za płytę Certified Lover Boy) oraz za najlepsze rapowe wykonanie (za utwór Way 2 Sexy). W tej drugiej kategorii razem z Drakiem o nagrodę starali się Future i Young Thug. Po decyzji rapera oczywiście obaj stracili szansę na statuetkę Grammy 2022.

Drake wycofał się z Grammy przez krytykę po Astroworld?

Powody decyzji Drake'a o nie braniu udziału w wyścigu po Grammy nie są jasne, ale krótko po jej ogłoszeniu w sieci pojawiły się spekulacje, że Drake chciał uniknąć możliwego skandalu na gali. Raper jest oskarżany o przyczynienie się do tragedii na festiwalu Astroworld. Rodziny ofiar zarzucają mu, że wraz z organizatorem wydarzenia, Travisem Scottem, nie zareagował na to, co dzieje się na widowni. W wyniku wybuchu paniki śmierć poniosło 10 osób, a kilkaset kolejnych zostało rannych. Travis Scott i Drake zmierzą się z pozwami na łączną sumę ponad miliarda dolarów.

Czy Drake obawiał się, że podczas gali Grammy ktoś publicznie zaatakuje go za to, co wydarzyło się na Astroworld? Tego na razie nie wiemy. Pozostaje mieć nadzieję, że raper szybko wyjaśni swoją decyzję o wycofaniu swoich nominacji.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 03.12.2021