Cody Simpson na Olimpiadzie w Tokio? Znamy wyniki kwalifikacji!

2021-06-17 15:32 mm
Czy Cody Simpson wystąpi na Olimpiadzie w Tokio?
Autor: Backgrid/East News

Czy podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio wystąpi Cody Simpson? I wcale nie chodzi o występ na otwarcie Olimpiady. Artysta miał szansę pojawić się w kadrze olimpijskiej Australii! Cody Simpson był na ostatniej prostej do zakwalifikowania się na tegoroczne letnie igrzyska! Jak mu poszło?

Już 23 lipca 2021 roku rozpoczną się odłożone na rok Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020. Sportowcy z całego świata przez ponad 2 tygodnie walczyć będą o medale w 50 dyscyplinach. Jednym z najpopularniejszych sportów, jakie będziemy mogli zobaczyć na Olimpiadzie w Tokio, jest pływanie. A tam... 

Niewiele brakowało, a na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio wystąpiłby australijski piosenkarz i były chłopak Miley Cyrus, Cody Simpson!

Cody Simpson na Olimpiadzie w Tokio: jaką miał szansę na start?

Jeszcze w czwartek 17 czerwca sprawa nie była do końca przesądzona, bo na oficjalnej liście zawodników z Australii widniało tylko jedno nazwisko - Kareena Lee. Zawodniczka startuje w pływackim maratonie na dystansie 10 km.

Kto jeszcze pojedzie na Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio? Cody Simpson był jednym z zawodników, którzy przeszli wszystkie dotychczasowe etapy kwalifikacji. Został mu ostatni sprawdzian! Wszystko miało okazać się w czwartek 17 czerwca.

Narodowa drużyna Australii w pływaniu miała zostać wyłoniona tuż po kończących się w czwartek 17 czerwca zawodach w Adelajdzie. Wśród zawodników mógł znaleźć się Cody Simpson. I prawie się znalazł, ale zabrakło mu trochę szczęścia...

Jak donoszą australijskie media, Cody Simpson zakwalifikował się do finału mistrzostw Australii z szóstym w kolejności czasem na dystansie 100 metrów w stylu motylkowym. Muzyk przepłynął tę odległość w czasie 52,84 sekundy. Jeśli tylko w finale zdołałby zająć miejsce w pierwszej dwójce i przepłynąć 100 metrów w czasie 51,70 s lub szybciej, pojechałby na Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Niestety wiemy już, że Cody Simpson na ostatniej prostej musiał uznać wyższość kolegów. Jego wynik finałowy nie był niestety wystarczająco dobry. Cody zajął w finale 8. miejsce z czasem 52,94 s.

Szkoda, ale i tak należą mu się ogromne gratulacje!

Jankes, Kama i Rudy wierzą w zwycięstwo Polski z Hiszpanią. Z takim wsparciem wygramy!

Cody Simpson nie składa broni!

Na szczęście Cody Simpson to twardziel i tegoroczna porażka w kwalifikacjach olimpijskich bynajmniej nie podcięła mu skrzydeł. Artysta już zapowiedział, że będzie pracować nad formą i jeszcze lepszymi wynikami. Cel: zakwalifikować się do narodowej kadry Australii na kolejne igrzyska!

Co za przygoda podczas wyścigu na moich pierwszych australijskich próbach olimpijskich. Naszym celem w tym roku było zdobycie finału i po niespełna roku treningu właśnie to zrobiliśmy. W tym roku zaszedłem o wiele dalej, niż się spodziewałem, a już teraz ściganie się z najlepszymi w kraju jest dużym osiągnięciem

- napisał Cody Simpson tuż po zakończonym finale pływackich mistrzostw kraju. 

Muzyk dodał, że natychmiast wraca do dalszej pracy!

Jestem tak podekscytowany, że mogę wrócić do treningu. Do zobaczenia za 3 lata. 😎

Rafał Adamczak i Kasia Węsierska przewidują punkty w meczu z Hiszpanią! Wyjdziemy z grupy?
NAJNOWSZE