Chadwick Boseman skończyłby dziś 44 lata. Na co zmarł gwiazdor Czarnej Pantery?

2020-11-29 9:03 kp
Chadwick Boseman
Autor: ROBYN BECK/AFP/East News

Pod koniec sierpnia tego roku świat filmu obiegła smutna wiadomość o śmierci Chadwicka Bosemana. Aktor zdobył ogromną sławę za sprawą swojej roli w filmie Czarna Pantera i miał zacząć przygotowania do drugiej części hitu. Gwiazdor miał zaledwie 43 lata. Dziś świętowałby kolejne urodziny.

Śmierć Chadwicka Bosemana to ogromna strata dla branży filmowej. Gwiazdor odszedł 28 sierpnia 2020 roku, pozostawiając swoich fanów w wielkim szoku. Aktor w tajemnicy przed światem przez cztery lata walczył z rakiem okrężnicy. W ostatnim czasie przed śmiercią jego stan mocno się pogorszył, a w czerwcu tego roku paparazzi zrobili zdjęcia osłabionego aktora na wózku inwalidzkim prowadzonym przez jego żonę.

Jednocześnie okazało się, że swoją najwybitniejszą rolę Czarnej Pantery stworzył w przerwie między kolejnymi chemioterapiami. Jego fani do dziś nie mogą uwierzyć w siłę, jaką okazał - niestety, ostatecznie nowotwór okrężnicy okazał się zbyt silny.

ESKA XD EXTRA

Chadwick Boseman obchodziłby urodziny

Dziś Chadwick Boseman obchodziłby swoje 44. urodziny. Aktor urodził się w 1979 roku w Anderson w Południowej Karolinie. Przed kamerą stanął po raz pierwszy w 2003 roku w jednym z odcinków serialu Brygada ratunkowa. Szczyt jego kariery nastąpił oczywiście po tm, jak w 2014 roku wytwórnia filmowa Marvel wybrała go do roli Czarnej Pantery. Wystąpił kolejno w filmach Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów (2016), Czarna Pantera (2018), Avengers: Wojna bez granic (2018) i Avengers: Koniec gry (2019). 

44. urodziny Chadwick Boseman świętowałby z pewnością ze swoją żoną Taylor Simone Ledward. Para zdążyła wziąć ślub krótko przed jego śmiercią.

Chadwick Boseman i Taylor Simone Ledward
Autor: KEVORK DJANSEZIAN/Getty AFP/East News
NAJNOWSZE