Brian May z Queen

i

Autor: Royal Mint/Ferrari Press/East News

Brian May z Queen miał atak serca. Trafił do szpitala z zawałem "bardzo bliski śmierci"

2020-05-25 13:47

Brian May z legendarnej grupy Queen przyznał, że przeszedł poważny atak serca! 72-letni gitarzysta opowiedział na Instagramie, że trafił do szpitala w stanie "bardzo bliskim śmierci". Z relacji muzyka wynika, że jego życiu zagrażało poważne niebezpieczeństwo, o czym on sam dowiedział się dopiero po pewnym czasie. Co dokładnie dolegało gitarzyście i jak czuje się obecnie?

W poniedziałek 25 maja gitarzysta grupy Queen Brian May przyznał na Instagramie, że przeszedł poważny atak serca!

Brian May opowiedział, w jakich okolicznościach trafił do szpitala i w jakim stanie znajdował się, kiedy zajęli się nim lekarze.

Na początku maja sieć obiegła informacja, że 72-letni Brian May trafił do szpitala z powodu urazu, jakiego doznał podczas pracy w ogrodzie. Okazuje się jednak, że kontuzja (naderwany mięsień pośladka) była niczym w porównaniu z tym, co naprawdę zagrażało muzykowi. Brian May przeszedł poważny atak serca! Jak sam tłumaczy, trafił do szpitala w stanie zagrażającym życiu.

BRIAN MAY MIAŁ ZAWAŁ SERCA. "BYŁEM BARDZO BLISKI ŚMIERCI"

Brian May przechodzi obecnie rehabilitację i z dnia na dzień jego stan szybko się poprawia. Z relacji muzyka wynika jednak, że naprawdę otarł się o śmierć.

Mówiłem wam, że to naderwany mięsień i tak właśnie mnie zdiagnozowano. Myśleliśmy, że to był taki dziwny wypadek w ogrodzie

W każdym razie, nie umarłem. Wyszedłem z tego

- podsumowuje Brian May.

- wspomina Brian May.

Po kolejnych badaniach okazało się jednak, że stan aktora był znacznie poważniejszy, niż początkowo mogło się wydawać.

Byłem w szoku, myślałem, że jestem zdrowym facetem. Wszyscy mówią, że mam świetne ciśnienie krwi i utrzymuję dobrą formę, jeżdżę na rowerze, pilnuję dobrej diety.

W trakcie całej sagi o bólu tyłka miałem mały zawał serca. Mówię "mały", bo nie odczuwałem tego jakoś strasznie. To było około 40 minut bólu w klatce piersiowej. To opisywane uczucie drętwienia w ramionach i pocenie się. Słyszałeś różne rzeczy i myślisz; "to jest atak serca".

Mój wspaniały lekarz zawiózł mnie do szpitala i miałem zrobione prześwietlenie

- wspomina dalej gitarzysta Queen. Podczas badania angiografem okazało się, że Brian May ma zatory oraz uszkodzone trzy tętnice.

Muzyk przyznał, że prawdopodobnie był "bardzo bliski śmierci". Na szczęście wygląda na to, że jego stan szybko się poprawia.

Hotplota.pl: Brat Billie Eilish okradziony; Orlando Bloom przecenia dom