Bono z U2 zaśpiewał w kijowskim schronie. Żołnierze nagle przejęli mikrofon [WIDEO]

2022-05-09 10:38 Joanna Dembek
U2
Autor: SERGEI SUPINSKY/AFP/East News U2 koncertuje na stacji metra w Kijowie

Bono z zespołu U2 odwiedził Ukrainę na zaproszenie Wołodymyra Zełenskiego. Muzyk wraz z Davidem Howellem Evansem, zwanym jako The Edge, dali koncert w stacji metra, który obecnie służy jako schron. „Graliśmy w różnych miastach, ale nigdy w mieście tak wspaniałym jak Kijów”.

O koncercie w kijowskiej stacji metra Chreszczatyk poinformowała ukraińska agencja UNIAN. Legendarny Bono i The Edge z U2 występują teraz na stacji metra Chreszczatyk. Wizyta Bono na Ukrainie była nieoczekiwana” – napisano na Telegramie. W pewnym momencie dołączył do nich ktoś jeszcze.

U2 gra na stacji metra w Kijowie. Obecni byli dziennikarze i żołnierze

Wołodymyr Zełenski zaprosił do Ukrainy legendę muzyki, Bono, który wraz z gitarzystą U2 zagrali koncert w podziemiach. Na peronie zgromadziło się wielu dziennikarzy, a filmiki z uwiecznionym występem gwiazd natychmiast trafiły do sieci. Bono i The Edge wykonali takie utwory jak: „Sunday Bloody Sunday”, „Desire” i „With or Without You”. Leader zespołu U2 przekazał również słowa wsparcia i zwrócił się do wszystkich walczących.

Graliśmy w różnych miastach, ale nigdy w mieście tak wspaniałym jak Kijów. (…) Ludzie w Ukrainie walczą nie tylko o własną wolność, walczycie za nas wszystkich, którzy wolność kochamy – powiedział Bono.

Na peronie obecni byli również ukraińscy żołnierze. W pewnym momencie wokalista zaprosił ich do siebie, a jeden z nich wziął do ręki mikrofon i wspólnie wykonali utwór Bena E. Kinga „Stand By Me”. Okazuje się, że muzykujący żołnierze to członkowie zespołu Antytila, który niedawno stworzył piosenkę i klip we współpracy z Edem Sheeranem, która nosi tytuł „2step”. Taras Topolia po wybuchu wojny w Ukrainie wstąpił do Wojsk Obrony Terytorialnej, aby walczyć na froncie. Jak widać, nawet podczas rosyjskiej agresji, Antytylia nie zapomina o działalności muzycznej. Co o tym myślicie?

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ed Sheeran nakręcił teledysk w Kijowie. To nie jest zwykły klip [WIDEO]

Sonda
Lubisz zespół U2?
Gramy dla Ukrainy | Koncert Margaret na naszej scenie!
NAJNOWSZE