Blanka Lipińska doświadczyła stalkingu. Zwierzyła się z traumy

2022-08-09 12:17
Blanka Lipińska
Autor: AKPA Blanka Lipińska doświadczyła stalkingu

Blanka Lipińska wyznała fanom, że niegdyś prześladował ją mężczyzna, który pojawiał się na jej spotkaniach autorskich. Pisarka poważnie obawiała się stalkera, a jego zachowanie nazwała "przerażającym".

Blanka Lipińska w polskim show-biznesie osiągnęła wiele. Za sprawą serii "365 dni" osiągnęła komercyjny sukces zarówno w Polsce jak i za granicami naszego kraju, a niedawno była gościem specjalnym podczas Targów Książki w Sao Paulo, gdzie wygłosiła prelekcję na temat swoich książek ich ekranizacji. Na Instagramie zorganizowała niedawno sekcję "Q&A", gdzie fani zadawali jej pytania mniej i bardziej osobiste. Z jej wypowiedzi można było się dowiedzieć nieznanych dotąd faktów z życia pisarki.

Blanka Lipińska doświadczyła prześladowania ze strony "fana"

Blanka Lipińska za sprawą ekranizacji serii swoich książek "365 dni" zyskała duże grono wielbicieli. Niekiedy jednak zdarza się, że fani przekraczają granice zdrowej fascynacji idolem, co może podchodzić pod stalking, czyli prześladowanie artysty i natarczywe interesowanie się daną osobą. Blanka Lipińska zdradziła, że doświadczyła nękania ze strony jednego z "fanów". Pisarka opowiedziała o swoim przykrym doświadczeniu po tym, jak jedna z osób zapytała Blankę "czy kiedykolwiek bała się osoby, która podeszłą po zdjęcie".

Tak, na samym początku kiedy jeszcze miałam spotkania autorskie prześladował mnie mężczyzna, który z wyglądu był przerażający…i z wyglądu i z zachowania.

W Polsce wiele gwiazd padło ofiarą osób, które obsesyjnie interesowały się swoimi idolami. Swego czasu Kasia Tusk złożyła doniesienie do prokuratury na mężczyznę, który nękał ją SMS-ami i połączeniami telefonicznymi - media ustaliły wówczas, że był to syn jednego z polskich kompozytorów. Prokuratura umorzyła śledztwo, a sprawca odpowiedział jedynie za niepokojenie gwiazdy.

Z kolei Ewa Farna, jeszcze przed ukończeniem 18. roku życia była prześladowana przez starszego mężczyznę, który notorycznie pojawiał się na koncertach i komentował wygląd jej piersi.

Iza Miko zmagała się z nieprzyzwoitymi propozycjami ze strony mężczyzny, który niejednokrotnie próbował się jej oświadczać.

O równie niepokojących incydentach mogliby również opowiedzieć: Dominika Ostałowska, Małgorzata Foremniak, Kuba Wojewódzki czy Anita Sokołowska.

ESKA Summer City Terma Bania i Rabkoland
Nasi Partnerzy polecają
NAJNOWSZE