Billie Eilish rozebrała się do bielizny! W ważnym celu [WIDEO]

2020-03-11 14:12 kp
Billie Eilish na Grammy 2020
Autor: KEVIN WINTER/Getty AFP/East News, Emma McIntyre/Getty AFP/East News

Billie Eilish w trakcie swojej krótkiej, ale imponującej kariery, zdążyła przyzwyczaić fanów do swojego stylu - żadnego kokietowania, kręcenia pupą i golizny na scenie, a zamiast tego kawał dobrej muzyki i niezależności. Tym razem jednak Billie zrobiła wyjątek i... pokazała się w staniku. Oczywiście nie po to, by co niektórzy mogli popatrzeć sobie na jej piersi - chodziło o ważny przekaz!

Billie Eilish szybko zrozumiała, że swoją ogromną popularność może wykorzystać nie tylko dając rozrywkę fanom, ale i uwrażliwiać ich na ważne kwestie. Gwiazda regularnie zabiera więc głos w tak ważnych sprawach jak zmiany klimatu czy choroby psychiczne. Od początku zależało jej też na tym, by działać na polu tzw. bodyshamingu, czyli walczyć z wszelkimi przejawami dyskryminacji czy wyśmiewania ze względu na to, jak ktoś wygląda.

Całą sobą Billie Eilish protestuje zresztą przed wszelką dyskryminacją i szufladkowaniem - zamiast seksownych kiecek, na koncertach pojawia się w luźnych dresach, a zamiast zmysłowych fal na głowie niezmiennie ostatnio prezentuje ostrą, kontrowersyjną zieleń.

Billie Eilish rozebrana na scenie

Podczas ostatniego koncertu Billie Eilish w Miami w pewnym momencie na telebimie pojawiło się specjalne video, na którym wokalistka zaczęła stopniowo zdejmować z siebie ubrania. Wraz z każdą częścią garderoby podnosił się złowieszczo poziom wody - gdy Billie zdjęła bluzkę, postać niemal całkowicie utonęła. W tle mogliśmy usłyszeć monolog:

Masz opinie na temat moich opinii, mojej muzyki, moich ubrań, mojego ciała. Niektórzy nienawidzą tego, co noszę. Niektórzy to chwalą. Niektórzy używają tego, aby zawstydzić innych. Niektórzy używają tego, żeby mnie zawstydzić. Ale czuję, że zawsze patrzysz i nic, co robię, nie jest niewidoczne. Więc chociaż czuję twoje spojrzenia, dezaprobatę lub twoje westchnienie ulgi, gdybyma żył według nich, nigdy nie byłabym w stanie się ruszyć. Czy chciałbyś żebym była mniejsza? Słabsza? Łagodniejsza? Wyższa? Czy chciałbyś, żebym była cicho? Czy moje ramiona cię prowokują? Czy moja klatka piersiowa? Czy jestem moim żołądkiem? Moje biodra? Ciało, z którym się urodziłam, czyż nie tego chciałeś?

I dalej:

Jeśli noszę to, co jest wygodne, nie jestem kobietą. Jeśli zrzucę warstwy, jestem dziwką. Chociaż nigdy nie widziałeś mojego ciała, wciąż je oceniasz i osądzasz. Dlaczego? Przyjmujesz założenia dotyczące ludzi na podstawie ich wielkości. My decydujemy, ile są warte. Jeśli założę więcej, kto decyduje, czym mnie to czyni? Co to znaczy? Czy moja wartość opiera się tylko na twoim postrzeganiu? A może twoja opinia o mnie nie jest moją odpowiedzialnością?

Całe nagranie zostało przez fanów przyjęte z wielkim entuzjazmem i nagrodzone brawami i okrzykami. Na podczas całego koncertu Billie Eilish była ubrana oczywiście w swoje ulubione, luźne ciuchy.

>> Nie tylko siostra Camili Cabello. Córka J. Lo też rozpłakała się na widok Billie Eilish!

Zobaczcie video!

NAJNOWSZE