Billie Eilish i Taylor Swift wspierają aukcję dobroczynną. Co przekazały?

2020-08-12 14:48 KP
Taylor Swift i Billie Eilish
Autor: Rex Features/East News

Pandemia koronawirusa sprawiła, że największe gwiazdy muzyki od miesięcy nie mogą koncertować i spotykać się z fanami. A to oznacza, że nie pracują również całe ekipy osób, które z nimi podróżowały i koncertowały. Teraz artyści postanowili pomóc pracownikom branży muzycznej, którzy z powodu koronawirusa znaleźli się w najtrudniejszej sytuacji.

Pandemia koronawirusa dotknęła niemal każdą branżę gospodarki. Z jej powodu cierpią również muzycy, którzy zostali pozbawieni możliwości zarobku i występowania przed publicznością. I o ile największe gwiazdy z całą pewnością mają zaskórniaki na czarną godzinę, o tyle ci, którzy zawsze stali za nimi, m.in. ekipa techniczna i zespół, z dnia na dzień zostali pozbawieni środków do życia.

Nie zapominają o nich gwiazdy, które już wiele tygodni temu apelowały o odmrożenie branży muzycznej i umożliwienie tysiącom pracowników powrót do ich zajęć. Teraz słynni muzycy angażują się w pomoc dla kolegów i koleżanek, organizując aukcję charytatywną. 

Gwiazdy pomagają kolegom i koleżankom z branży

We wrześniu odbędzie się akcja MusiCares Charity Relief Auction, w ramach której zbierane będą środki na pomoc pracownikom branży muzycznej, którzy z powodu pandemii koronawirusa ucierpieli i stracili źródło zarobków. Udział w aukcji już teraz zadeklarowały chociażby Billie Eilish i Taylor Swift, które przekazały na nią kolejno: ukulele z żółtym wzorem Billie i gitarę Gibson American Eagle LG-2 należącą do Taylor.

Do akcji dołączają też inne gwiazdy. Przekazanie swoich przedmiotów zapowiedzieli już m.in. Barbra Streisand, Depeche Mode czy Led Zeppelin.

NAJNOWSZE