Lady Gaga - Złote Globy 2019

i

Autor: Rex Features/East News

Lady Gaga bierze leki przeciwpsychotyczne. "Nie zawsze kontroluję mój mózg"

2020-08-12 13:18

Temat zdrowia psychicznego jest dla wielu gwiazd wyjątkowo ważny, bo osobiście doświadczają problemów na tym tle. Największe gwiazdy świata już od dawna uwrażliwiają fanów na te kwestie i zachęcają wszystkich tych, którzy się z nimi borykają, by nie wstydzili się prosić o pomoc. Problemy ze zdrowiem psychicznym zna też Lady Gaga, która przyznała, że posiłkuje się lekami.

Lady Gaga to jedna z największych gwiazd, które już od dawna uwrażliwiają świat na problemy zdrowia psychicznego. Temat ten, przez wielu spychany na margines, dotyczy ogromnych rzeszy osób, które często boją się prosić o pomoc lub nie zdają sobie sprawy z tego, że ich problemom można zaradzić. Gaga to orędowniczka wszelkich pozytywnych zmian, także i w tej kwestii.

Zwłaszcza, że Lady Gaga zna ten temat nie tylko z teorii. Wokalistka nie ukrywa, że ma za sobą epizody depresyjne czy nerwicowe i dziś robi wszystko, by osoby cierpiące z podobnych przyczyn otrzymywały należną im pomoc.

Lady Gaga nie ma przed Tobą tajemnic? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 9
Ksywkę Lady Gagi zainspirował:

Lady Gaga bierze leki przeciwpsychotyczne

Wokalistka przyznała teraz, że wspiera swoje zdrowie psychiczne lekami przeciwpsychotycznymi, które stosuje się w leczeniu psychoz czy niektórych postaci depresji.

Napisałam piosenkę na „Chromatica” zatytułowaną „911” i jest ona o lekach przeciwpsychotycznych, które biorę, a to dlatego, że nie zawsze mogę kontrolować rzeczy, które robi mój mózg i muszę brać leki, aby zatrzymać ten proces. Wiem, że mam problemy psychiczne i wiem, że czasami mogą sprawić, że nie będę funkcjonowała jako człowiek.

- powiedziała w ostatnim wywiadzie.

Lady Gaga już dawno wyznała, że jej problemy psychiczne wynikają w dużym stopniu z tragicznego przeżycia z młodości. W wieku 19 lat Gaga została wielokrotnie zgwałcona i cierpiała na zespół stresu pourazowego i chroniczny ból. Korzystała z pomocy lekarzy i medytacji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE