A$AP Rocky w areszcie bez telefonu i odwiedzin! Shawn Mendes ostro: "A prawa człowieka?"

2019-07-10 13:02
ASAP Rocky i Shawn Mendes
Autor: Satomi Kokubun/Capital Pictures/Capital Pictures/East News, CapitalPictures/FaceToFace/REPORTER

Jak długo A$AP Rocky pozostanie w areszcie w Szwecji? Wygląda na to, że sąd jest nieugięty! Oskarżany o pobicie raper wciąż pozostaje za kratkami - bez telefonu i prawa do regularnych widzeń. Przeciwko tak ostremu potraktowaniu muzyka protestują jego koledzy z branży, w tym Tyler, The Creator oraz Shawn Mendes.

Czy A$AP Rocky trafi do więzienia? Jaki wyrok usłyszy raper i dlaczego szwedzkie władze potraktowały go aż tak surowo?

Aresztowanie rapera w Szwecji wywołało ogromne poruszenie nie tylko wśród fanów Rocky'ego, ale także wśród wielu innych muzyków. Artystów oburza zwłaszcza niezwykła surowość, z jaką władze w Szwecji podchodzą do rapera.

Przypomnijmy - ASAP Rocky został aresztowany po tym, jak pobił młodego mężczyznę na ulicach Sztokholmu. Sprawa budzi sporo kontrowersji, bo z filmów zamieszczonych w sieci przez rapera wynika, że pobity człowiek i jego kumpel wcześniej zaczepiał ekipę Rocky'ego.

Szczegóły sprawy i filmy pokazujące całe zajście znajdziecie na tej stronie:

A$AP ROCKY W ARESZCIE - GWIAZDY WSTAWIAJĄ SIĘ ZA KOLEGĄ

ASAP Rocky czeka na decyzję sądu, który jak na razie nie zgodził się na wypuszczenie rapera. Muzyk przebywa w areszcie i jak donosi jego manager, nie może nawet korzystać z telefonu. Podobno ASAP Rocky nie ma też prawa do regularnych odwiedzin.

Sprawa mocno oburza środowisko muzyczne, a zwłaszcza tych artystów, którzy mieli okazję kiedyś współpracować z raperem.

Jednym z nich jest Shawn Mendes.

Stoimy za @asvpxrocky. Wspierajmy prawa człowieka

- napisał Shawn Mendes na Twitterze.

Jada Pinkett Smith wezwała władze Szwecji do uwolnienia rapera. Żona Willa Smitha namawia też do podpisywania petycji w tej sprawie.

Niektórzy artyści nawołują wręcz do bojkotu Szwecji. Wśród najbardziej zdecydowanych i ostrych głosów w obronie ASAP Rocky'ego znaleźć można choćby takich wykonawców, jak Tyler, The Creator.

Manager A$AP Rocky'ego oświadczył, że w sprawie swojego aresztowanego klienta kontaktował się już z amerykańską ambasadą. Póki co jednak raper pozostanie w areszcie - sąd zdecydował, że ASAP spędzi za kratkami przynajmniej dwa tygodnie.

A$AP Rocky
Autor: All Access Photo / Splash News/EAST NEWS

ZOBACZ TEŻ:

NAJNOWSZE