Antek Królikowski

i

Autor: AKPA Antek Królikowski ma problemy z prawem

Gwiazdy

Antkowi Królikowskiemu grozi więzienie. Do sądu wpłynął akt oskarżenia

2023-05-31 10:50

Antek Królikowski ma poważne problemy z prawem. Aktor w lutym został zatrzymany przez policję i poddany testowi na obecność narkotyków. Okazało się, że zażywał niedozwolone substancje. Teraz do sądu wpłynął akt oskarżenie. Grożą mu poważne konsekwencje.

Antek Królikowski w ostatnim czasie często wpada w tarapaty, a w mediach nie brakuje doniesień na temat jego wybryków. Najpierw, spadła na niego fala krytyki, gdy porzucił ciężarną żonę dla kochanki, później próbował zorganizować walkę w oktagonie pomiędzy sobowtórem Putina i Zełenskiego, co, zdaniem niektórych, zasłużyło na miano żenady roku. Natomiast, w połowie lutego został zatrzymany przez policję i poddany kontroli, która wykazała obecność narkotyków w organizmie. Właśnie pojawiły się nowe informacje na temat tej skandalicznej sprawy.

Czy radiowcy ESKA potrafią śpiewać? | Dokończ Piosenkę 11

Antek Królikowski broni się przed zarzutami

Antek Królikowski, dnia 18 lutego 2023 roku został zatrzymany przez policję. Funkcjonariusza poddali go kontroli trzeźwości oraz obecności narkotyków w organizmie. Test wyszedł pozytywnie. Aktor został przesłuchany na komendzie, a w czwartek 9 marca 2023 został mu postawiony zarzut prokuratorski kierowania samochodem pod wpływem substancji psychotropowych. Antek nie przyznał się do winy. Wydał oświadczenie, w którym zauważył, że obecność tych substancji w organizmie wynika z zażywania medyczne marihuany, którą zalecił mu lekarz - THC utrzymuje się w płynach ustrojowych nawet przez kilka dni od ostatniego zażycia i nie jest to związane z upośledzeniem zdolności prowadzenia pojazdów - czytamy w oświadczeniu.

Antek twierdzi, że medyczna marihuana pomaga mu w walce z poważną chorobą. Mowa o stwardnieniu rozsianym, które jest postępującą chorobą układu nerwowego. Aktor uważa, że dopiero po wdrożeniu w leczenie marihuany jego stan się znacznie poprawił. Farmakologiczne leczenie powodowało problemy ze snem, epizody depresyjne i ogólnie wyniszczanie organizmu.

Antek Królikowski może trafić za kratki

Sprawa Antka została skierowana do sądu. Jak dowiedział się "Super Express" aktorowi grążą 2 lata więzienia, kara grzywny, a nawet obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres co najmniej 3 lat. Prokuratura nadal bada sprawę, natomiast były mąż Joanny Opozdy zamierza przedstawić naukowe badania, które mają potwierdzać, że medyczna marihuana nie ma negatywnego wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów - Wiem, że wielu pacjentów miało w przeszłości problemy związane z ignorancją i brakiem wiedzy biegłych sądowych i psychiatrów w podobnych sprawach, którzy utożsamiają THC we krwi kierowcy jednoznacznie z upośledzeniem zdolności prowadzenia czy uzależnieniem - oznajmił aktor.