Antoni Królikowski

i

Autor: AKPA Antek Królikowski dostał zarzuty prokuratorskie

Antek Królikowski wydał oświadczenie po usłyszeniu zarzutu. Stawia się w roli rzecznika pacjentów

2023-03-10 10:37

Antek Królikowski po przesłuchaniu na komendzie dostał zarzut prokuratorski. Nie czekając długo wydał oświadczenie, w którym zaprzecza zażywaniu narkotyków i zarzuca ignorancję biegłym sądowym. Postanowił również stanąć w obronie osób, które mierzą się z podobnym problemem.

Antek Królikowski dnia 18 lutego 2023, jadąc autem, został zatrzymany przez policję. Funkcjonariusze zbadali go alkomatem, a także wykonali test na obecność narkotyków w organizmie. Okazało się, że aktor prowadził pod wpływem substancji odurzających.

W czwartek 9 marca 2023 został przesłuchany na komendzie policji, po czym usłyszał zarzut prokuratorski kierowania samochodem pod wpływem substancji psychotropowej w postaci delta 9 tetrahydrokannabinolu. Aktor nie przyznał się do winy.

Antek Królikowski wydał oświadczenie. Mówi o swojej chorobie

Antek Królikowski zamieścił na Instagramie oświadczenie, w którym napisał, iż jego zdaniem obecność THC w jego organizmie wynika z zażywania medycznej marihuany, której stosowanie zalecił mu lekarz. Twierdzi, iż zażył lek około 15 godzin przed jazdą. Odwołał się również do powszechnej wiedzy, która mówi o tym, iż efekt psychoaktywny utrzymuje się około 4 godzin od zażycia, więc jego zdolności prowadzenia pojazdy nie były w jakikolwiek sposób upośledzone.

Szanowni, stało się dla mnie powinnością, by w obecnej sytuacji podjąć rolę rzecznika pacjentów medycznej marihuany, u których THC utrzymuje się w płynach ustrojowych nawet przez kilka dni od ostatniego zażycia i nie jest to związane z upośledzeniem zdolności prowadzenia pojazdów. Jest na ten temat wiele badań naukowych, o czym Wolne Konopie i mój obrońca adw. Stelios Alewras piszą od lat. W celu zachowania pełnej transparentności zamieszczam zdjęcia złożonych dzisiaj na komisariacie Policji wyjaśnień - został mi postawiony zarzut prowadzenia pod wpływem THC wyłącznie w oparciu o ujawnione stężenie THC we krwi. Stężenie wynika z zażycia marihuany medycznej, kupionej w aptece w oparciu o zalecenie lekarza. Zażyłem leki około 15 godzin przed prowadzeniem pojazdu. Powszechna wiedza jest, że efekt psychoaktywny po zażyciu marihuany, w tym zaburzenia zdolności prowadzenia pojazdów, trwają około 4 godzin od zażycia, w przypadku waporyzacji. Podobne w tym zakresie są zalecenia lekarza, który prowadzi moje leczenie marihuaną - napisał aktor.

Antoni Królikowski zamierza przedstawić naukowe badania, aby walczyć o swoją niewinność

Antoni postanowił podjąć się roli rzecznika pacjentów medycznej marihuany, aby bronić swojego zdania. Wraz z prawnikiem zamierza przedstawić w sądzie naukowe dowody na brak zagrożenia w prowadzeniu pojazdów wynikający z zażywania medycznej marihuany, po uprzednim dostosowaniu się do zaleceń lekarskich.

Wiem, że wielu pacjentów miało w przeszłości problemy związane z ignorancją i brakiem wiedzy biegłych sądowych i psychiatrów w podobnych sprawach, którzy utożsamiają THC we krwi kierowcy jednoznacznie z upośledzeniem zdolności prowadzenia czy uzależnieniem - będziemy publikować badania, z których wynika, że jest to rozumienie błędne, krzywdzące, niszczące zaufanie obywateli do wymiaru sprawiedliwości - dodał w piśmie.

Antek Królikowski choruje na stwardnienie rozsiane

U Antka Królikowskiego kilka lat temu zdiagnozowano stwardnienie rozsiane, które jest postępującą chorobą układu nerwowego, która może prowadzić do niepełnosprawności. Antek początkowo leczył się farmakologicznie, co wyniszczało jego organizm, doprowadziło do zaburzenia flory bakteryjnej żołądka, stanów depresyjnych i problemów ze snem. Dopiero po wdrożeniu leczenia marihuaną medyczną jego stan zdrowia znaczenie poprawił się, a co najważniejsze, rozwój choroby uległ zatrzymaniu.

Shake Your Eska #25 | Blinding Lights