Anna Mucha spotkała się z Michaelem Jacksonem! O tym fakcie z jej życia wiedzą nieliczni

Anna Mucha Michael Jackson
Autor: AKPA

O tym fakcie z życia Anny Muchy z pewnością wiedziało do tej pory niewiele osób. Gdy aktorka była jeszcze uczennicą jednego z warszawskich liceów, miała okazję poznać osobiście samego króla popu Michaela Jacksona. Gwiazda wręczała artyście bukiet kwiatów podczas jego drugiej wizyty w naszym kraju. Zaskoczeni?

Michael Jackson gościł w Polsce dwukrotnie. Legendarny król popu był jedną z pierwszych tak wielkich światowych gwiazd, które zdecydowały się na zagranie swojego koncertu w naszym kraju. Pierwsze i jedyne show Michaela Jacksona w Polsce miało miejsce 20 września 1996 roku na warszawskim lotnisku Bemowo. Artysta zagrał wówczas dla ponad 120 tysięcy wielbicieli w ramach trasy koncertowej HIStory Tour. Przylot Jacksona do Polski był największym wydarzeniem muzycznym dekady. Piosenkarz pojawił się w Warszawie już 18 września, a na lotnisku przywitały go dzieci w krakowskich strojach. Tego samego dnia wokalista spotkał się też z urzędującym wówczas prezydentem Kwaśniewskim. Podobno wtedy pojawił się pomysł wybudowania w Polsce parku rozrywki. Rozmowy biznesowe toczyły się rok później, przy okazji kolejnej wizyty Michaela w Polsce. To właśnie w 1997 roku król popu miał okazję spotkać się z... Anną Muchą.

Michael Jackson kiedyś. NIEWIARYGODNE, jak król muzyki zmieniał się na przestrzeni lat!

Fotograf Britney Spears zdradza szczegóły jej ślubu. Wokalistka zaufała Polakowi!

Anna Mucha spotkała się z Jacksonem

O tym fakcie z życia aktorki wie niewiele osób. W 1997 roku Michael Jackson powrócił do Polski, ale tym razem nie po to, by zaśpiewać, a prowadzić rozmowy biznesowe. Jednym z elementów ponownej wizyty króla popu w naszym kraju było odwiedzenie liceum im. Stefana Batorego, w którym wówczas uczyła się Anna Mucha. Zdająca maturę aktorka została oddelegowana przez dyrekcję, by przywitać artystę i wręczyć mu bukiet kwiatów. W swojej książce "Alfabet muzyczny" pisał o tym Marek Sierocki.

Przeglądając stare taśmy podczas montażu, zauważyłem, że gdy Jackson był z wizytą w liceum im. Stefana Batorego, pewna maturzystka wręczyła mu kwiaty. Przetarłem oczy. To była Ania Mucha - napisał.

Gwiazda, o dziwo, raczej nie chwali się tym faktem. Może zamiast Jacksona wolała np. Madonnę?

Sonda
Czy byłeś na koncercie Michaela Jacksona w Warszawie?
NAJNOWSZE