Gwiazdy

Anita Sokołowska podzieliła się dramatycznym przeżyciem. "Miałam niebywałe szczęście"

2024-05-14 19:14

Anita Sokołowska brawurowo wytańczyła sobie zwycięstwo w 14. edycji show Telewizji Polsat "Taniec z gwiazdami". Aktorka regeneruje siły po żmudnym wysiłku, jaki musiała włożyć w przygotowanie się do każdego występu. Sokołowska nie ukrywa, że najlepiej regeneruje się na łonie natury. Na Instagramie dodała właśnie post, w którym podzieliła się z fanami tym, co spotkało ją kilka lat temu.

Anita Sokołowska na swoim koncie ma liczne role serialowe i filmowe. Od lat gra również na deskach teatru. Jednak serca telewidzów podbiła, wcielając się w rolę sympatycznej doktor Leny Starskiej w serialu "Na dobre i na złe". Widzowie pokochali również graną przez nią Zuzanna Markiewicz w serialu "Przyjaciółki", w którą wcielała się do 2023 roku. Kiedy Zuza umierała z powodu choroby nowotworowej, wraz z czuwającymi z nią do końca przyjaciółkami płakała cała Polska.

Anita Sokołowska i Jacek Jeschke wygrywają "TzG". "Szok, niedowierzanie!"

Widzowie nie kryli zachwytu, kiedy dowiedzieli się, że ich ulubienica zatańczy w 14. edycji show stacji Polsat "Taniec z gwiazdami". Aktorka od samego początku znakomicie radziła sobie na parkiecie, a jej brawurowego skoku ze stołu jury, który wykonała podczas wielkanocnego odcinka, długo nie zapomnimy. Jej taneczne popisy przypadły do gustu również jurorom, którzy regularnie nagradzali Anitę Sokołowską i Jacka Jeschke wysokimi notami. Nikogo zatem nie dziwił fakt, że aktorka wytańczyła sobie awans do finałowej trójki. Po zaciętej i jakże wyrównanej walce udało jej się pokonać młodsze koleżanki: Roksanę Węgiel i Julię "Maffashion" Kuczyńską i to właśnie ona sięgnęła po Kryształową Kulę i czek na 100 tysięcy złotych.

Anita Sokołowska uwielbia wypoczywać w górach

Tuż po zakończeniu programu aktorka nie ukrywała, że cieszy się na powrót do swoich codziennych obowiązków i małych przyjemności. Podkreślała, że zamierza nadrobić "stracony" czas i udać się na odpoczynek ze swoim synem Antonim, który bardzo mocno jej kibicował. Gwiazda nie ukrywa, że jej wielką miłością są góry, i gdy tylko nadarzy się okazja, wyrywa się na szlak, aby naładować baterie. Jak wspomniała w swoim poście, górskie wędrówki dają jej siłę i spokój.

Euforia, porażki, sukcesy, zwątpienia…. to wszystko jest częścią naszego życia…. i dobrze… ale najważniejsze jest poczucie wolności… a to dają mi góry…. czerpię z nich siłę, a przede wszystkim spokój… wiem, że nawet jeśli na chwilę pojawi się mrok, to za moment wyłoni się kolejny szczyt - napisała na Instagramie aktorka.

Anita Sokołowska zabłądziła w górach!

Po wygranej w programie postanowiła wyjechać w Karkonosze i przy okazji podzieliła się z internautami dramatyczną historią. Kilka lat temu zabłądziła bowiem na górskim szlaku na Krecie. Sytuacja była niezwykle dramatyczna, gdyż Góry Białe charakteryzują się niezwykłą surowością. Jednak dzięki sile woli i ogromnemu samozaparciu aktorce udało przetrwać się noc, mimo iż była bardzo wyziębiona. Tak wspomina ten trudny dla niej moment:

Kilkanaście lat temu, zgubiłam szlak w Górach Białych na Krecie. Jedyne co miałam w plecaku to kawałek sera, gazetę „Kino” i zapalniczkę. Musiałam spędzić noc w górach, które charakteryzują się tym, że nie tam roślinności, tylko suche krzaki, a krajobraz jest jak na Marsie i nie są turystyczne. Spędziłam noc rozpalając malutkie ognisko z wysuszonych korzeni. Gazeta „Kino”, zapalniczka i wyciągnięte suche korzenie z kamieni, pozwolili mi przetrwać tę noc. Strach był wielki, wyziębienie ogromne. Zasięgu telefonicznego nie było. Przetrwałam, doszłam rano do wioski, tubylcy, którym opowiadałam tę historię podkreślali, że miałam niebywałe szczęście - wyznała Anita Sokołowska.