Andrzej Piaseczny w szczerym wyznaniu o swojej orientacji. "Miłość" jest o nim samym

2021-05-08 13:36 es
Andrzej Piaseczny
Autor: WBF

Przez wiele lat Andrzej Piaseczny unikał tematu swojej orientacji. Chociaż krążyły różne doniesienia, on sam nigdy ich oficjalnie nie potwierdził. Aż dotąd! Wokalista wypuścił właśnie nowy album. "Miłość" to jedna z bardziej osobistych piosenek. W najnowszym wywiadzie Andrzej Piaseczny wyjawił, że słowa " życie chciałbyś dzielić tylko z nim” są o nim.

Swoje 50. urodziny Andrzej Piaseczny postanowił celebrować nowym albumem. I tak 7 maja ukazała się płyta 50/50. Muzyk zaprosił do współpracy inne, polskie gwiazdy. Na krążku znalazło się wiele romantycznych i osobistych utworów. Jednym z nich jest "Miłość". Piosenkę stworzyli wspólnie Andrzej Piaseczny i Majka Jeżowska.

Okazuje się, że "Miłość" jest bardziej osobista, niż wszystkim się wydawało...

ESKA XD #022 - LODY EKIPY, Promyk nadziei, odchudzanie po lockdownie, rekordowe mandaty

Andrzej Piaseczny szczerze o swojej orientacji

O tym, że Andrzej Piaseczny jest homoseksualistą, mówiło się od dawna, jednak muzyk wolała rozmawiać o swojej pracy, niż życiu prywatnym. Przy okazji wywiadu po premierze krążka 50/50 zdecydował się na szczerość.

Rzecz dotyczy piosenki "Miłość", a szczególnie tego fragmentu:

Nie możesz zasnąć i przestać śnić, a życie chciałbyś dzielić tylko z nim.

W rozmowie z Radiem Zet Andrzej Piaseczny stwierdził, że piosenka "Miłość" wymagała odwagi.

- Piosenka „Miłość” jest odważnym utworem. Chociaż co to za odwaga. Na świecie to są normalne rzeczy, w Polsce jeszcze nie do końca. W tej piosence mówię o tym, że każdy rodzaj miłości jest bardzo ważny i dobry. Nie wolno nikogo wykluczać. Najważniejsza jest miłość, a nie to, kto kogo i dlaczego kocha. Niech wszyscy się kochają, jeśli tylko chcą.

Dalej Andrzej Piaseczny wyznał, że piosenka jest o nim samym.

- Piszę o jakichś swoich sprawach. To jest bardzo proste. Bardzo długi czas myślałem o tym, że wystarczy być dobrym człowiekiem po to, żeby wzbudzić w innych ludziach sympatię. Żeby dawać przykład tolerancji i akceptacji do człowieka. Nie do geja, tylko do człowieka. Nasza rzeczywistość społeczno-polityczna zmusza do tego, aby się określać, jeśli masz inne preferencje. Tak, to jest piosenka o mnie. Mówię o tym z uśmiechem.

Poza piosenką "Miłość" na albumie 50/50 jest w sumie 10 kawałków. Andrzej Piaseczny zaprosił do współpracy przyjaciół z branży. Są to m.in.: Kayah, Mrozu, Adam Sztaba, Majka Jeżowska czy Tomasz Organek.

Gwiazdy, które są ze sobą spokrewnione

Pytanie 1 z 6
Potomkiniami króla Edwarda I są...

Zobacz też:

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NAJNOWSZE