Amal i George Clooney przekazali milion dolarów na walkę z koronawirusem

2020-04-09 9:09 kp
George Clooney, Amal Clooney
Autor: Ian West/Press Association/East News

Do dużego grona gwiazd, które przekazały fundusze na rzecz walki z koronawirusem, dołączyli George i Amal Clooney. Słynne małżeństwo poszło w ślady m.in Kylie Jenner i na rzecz walki z chorobą przekazało milion dolarów. Para wskazała już organizacje, do których trafią pieniądze. To nie pierwszy raz, gdy Clooneyowie udzielają się charytatywnie.

Gdy choroba wywołała przez koronawirusa zaczęła pojawiać się w niemal wszystkich krajach na świecie, celebryci stanęli na wysokości zadania. Gwiazdy zgodnie z zaleceniami szybko odwołały wszystkie swoje zobowiązania i rozpoczęły izolację. Od wielu tygodni apelują do swoich fanów, by ci nie wychodzili z domu i nie narażali na zachorowanie siebie lub swoich bliskich.

Gwiazdy showbiznesu zaczęły też wspierać walkę z koronawirusem finansowo. Ogromne kwoty na ten cel przekazali m.in. Blake Lively i Ryan Reynolds, Lady Gaga, Shawn Mendes, Kylie Jenner, Rudy Gobert, Leonardo DiCaprio, Kim Kardashian czy Ania i Robert Lewandowscy. Prawdziwą bombą było jednak ostatnie ogłoszenie szefa Twittera, Jacka Dorseya - biznesmen wspomógł walkę z koronawirusem kwotą miliarda dolarów, czyli około jedną czwartą jego majątku.

George i Amal Clooney wspierają walkę z koronawirusem

Do grona darczyńców dołączyli George i Amal Clooney. Aktor i prawniczka regularnie angażują się w najróżniejsze działania charytatywne. Tym razem przekazali na rzecz sześciu stowarzyszeń aż milion dolarów. Jak donosi Deadline, po 250 tysięcy dolarów otrzymają organizacje The Motion Picture & Television Fund, SAG-AFTRA Fund i Mayor's Fund for Los Angeles. 300 tysięcy dolarów trafi natomiast do angielskiego National Health Service, libańskiego Banku Żywności i do włoskiego regionu Lombardii.

Bądź odpowiedzialny i zostań w domu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

NAJNOWSZE