Alexandria Ocasio-Cortez jak Cara Delevingne! Ważny przekaz gali MET 2021

2021-09-14 17:20 es
Alexandria Ocasio-Cortez
Autor: Rex Features/East News

Coraz częściej zdarza się, że gwiazdy zabierają głos w ważnych sprawach. Wykorzystują przemówienia na galach oraz... stylizacje! Gala MET 2021 była pełna przekazów. Nie chodziło tylko o modę, ale także prawa kobiet oraz równość. Alexandria Ocasio-Cortez, podobnie jak Cara Delevingne, postawiła na wymowną kreację.

Do gwiazd powoli dociera, że mają ogromny wpływ na swoich fanów. Wystarczy kilka ich słów, czy krótki wpis na Instagramie, by zwiększyć świadomość dotyczącą ważnych tematów. Wszyscy pamiętamy, jak Joaquin Phoenix odbierając Oscara w 2020 roku, wygłosił emocjonalne przemówienie m.in. o ekologii i prawach człowieka.

Celebryci mogą nagłośnić ważny temat, nawet bez otwierania ust. Czasami wystarczy... stylizacja! Gala MET 2021 jest tego doskonałym dowodem. Sprawne oko odnajdzie na czerwonym dywanie mocne hasła.

ESKA Live: Shanguy z ekskluzywnym koncertem na ESKA.pl!

Alexandria Ocasio-Cortez na gali MET 2021

Alexandria Ocasio-Cortez jest najmłodszą kobietą, która kiedykolwiek zasiadała w Kongresie Stanów Zjednoczonych. Zajmując stanowisko, miała 29 lat. Pochodzi ze skromnej rodziny imigrantów. Zajmuje się prawami mniejszości, kobiet oraz nierównościami społecznymi.

Znalazła się w kręgu urzędników, którzy dostali zaproszenia na galę MET 2021. Dzieje się tak co roku, ponieważ do ich obowiązków należy "nadzorowanie instytucji kulturalnych, które służą społeczeństwu". Zupełnie jak Cara Delevingne, Alexandria Ocasio-Cortez postanowiła wykorzystać okazję i zwrócić uwagę na ważną kwestię.

Za pomocą stylizacji Cara Delevingne zwróciła uwagę na seksizm. Natomiast Alexandria Ocasio-Cortez pokazała się w białej sukni z czerwonym napisem "tax the rich".

Jestem dumna ze współpracy z @aurorajames jako skoncentrowana na zrównoważonym rozwoju, czarnoskóra projektantka-imigrantka, która przeszła od rozpoczęcia swojego marzenia @brothervellies na pchlim targu na Brooklynie do wygrania @cfda wbrew wszelkim przeciwnościom - a następnie wspólnie pracowałyśmy nad otwarciem drzwi w Met. Nadszedł czas na opiekę nad dziećmi, opiekę zdrowotną i działania na rzecz klimatu dla wszystkich. Opodatkowanie bogatych.

Napisała na Instagramie kongresswoman.

Ciekawe tylko, co na suknię powiedziała zebrana na gali MET śmietanka towarzyska. Za bilet trzeba było zapłacić około 30 tysięcy dolarów, a to znaczy, że zebrali się tam naprawdę bogaci i wpływowi ludzie. Naturalnie, część z nich przeznacza sporą część swojego majątku na pomoc innym, jednak to zdecydowana mniejszość. Myślicie, że pozostali bogacze docenią ten przekaz?

Zobacz też:

NAJNOWSZE